>
    29. kolo, Základní část | neděle 26/05/2013, 18:00 | Na Stínadlech | TV Fanda

Návštěva: 6 450 diváků (38 % z kapacity 17 078)

>

Obě mužstva vstoupila do utkání aktivně, hned v páté minutě centroval bývalý teplický hráč Vidlička a pokus Kadlece skončil jen těsně mimo. Běžela dvanáctá minuta, když tepličtí fotbalisté neproměnili obrovskou šanci. Litsingiho střela skončila na tyči a dorážející Vůch nedokázal překonat ležícího Vaclíka.

Ve dvaadvacáté minutě se Sparta ujala vedení. Krejčího rohový kop prodloužil hlavou Vlastimil Vidlička a důrazný Ondřej Švejdík napálil míč pod břevno za bezmocného Grigara.

O šest minut později to bylo již 2:0. Rychlá akce Sparty, kdy Vácha vyslal pas za obranu Teplic, kam si výborně naběhl Václav Kadlec a tváří tvář brankáři Grigarovi chladnokrevně zvýšil vedení Letenských.

Po změně stran se hrálo opatrně, Sparta kontrolovala své vedení a Teplicím se směrem dopředu příliš nedařilo. V 59.minutě však střídající Čajič našel Litsingiho, kterého nadvakrát vychytal Vaclík. Z následného protiútoku zvýšila Sparta na 3:0. Josef Hušbauer se po nahrávce Krejčího ocitl sám před Grigarem a nedal mu šanci.

Tepličtí hráči ožili s vědomím, že již nemají co ztratit a ve 72. minutě nebezpečně pálil Litsingi. Naštěstí pro Letenské byla jeho střela lehce tečovaná a skončila mimo. Deset minut před koncem se v další velmi nadějné příležitosti ocitl Matula, ale nedal. Stejně jako jeho spoluhráči ve zbytku duelu. Sparta si díky výhře udržela šanci na titul do posledního kola.

Vítězslav Lavička (trenér Sparty) : Do Teplic jsme přijeli bojovat o naději a o čest Sparty a každého sparťana. Fakt, že se situace takto vyvinula dává poslednímu třicátému kolu tu správnou zápletku a my tu naší naději na titul budeme živit do poslední možné chvíle. Plzeň má v tuto chvíli dvoubodový náskok před námi a nás čeká velmi těžké utkání s Duklou, ale jak říkám, my tu naší naději budeme živit do poslední chvíle.

Zdeněk Ščasný (trenér Teplic) : Pokud jsme dnes chtěli něco v zápase udělat, tak jsme museli minimálně proměnit stoprocentní Vůchovu šanci, ve  které nepochopitelně selhal. Chtěli jsme Spartu dostat tam, kde končila v Brně, kde byla v útlumu. My jsme jí naopak posadili na koně a i kdybychom dnes hráli další tři dny, branku by jsme nedali. Všichni jsme věděli, že i Hradec má těžký los a to se potvrdilo. Jsme obrovsky šťastní, že jsme se zachránili, i přes dnešní vysokou prohru.

FK Teplice – AC Sparta Praha 0:3 (0:2)

Branky: 22. Švejdík, 28. Kadlec, 60. Hušbauer

Rozhodčí: Příhoda – Wilczek, Kotlík

ŽK: 47. Vondrášek (TEP) – 76. Krejčí (SPA)

Diváci: 6450

FK Teplice:Grigar – Vondrášek, Jablonský, Kaufman, Chovanec – Krátký, Matula, Vachoušek, Litsingi – Vůch (53. Čajič), Mahmutovič (64.Kodeš).

AC Sparta Praha:Vaclík – Vidlička, Polom, Švejdík, Pamić – Hušbauer ( 88. Čermák), Matějovský, Vácha – Kadlec, Krejčí ( 82. Kadeřábek) – Bednář (70.Přikryl) .