<
>
    28. kolo, Základní část | středa 22/05/2013, 19:30 | Andrův stadión | ČT sport

Návštěva: 6 884 diváků (55 % z kapacity 12 474)

K první vážnější příležitosti zápasu se propracovali v 5. minutě plzeňští fotbalisté. Těm se podařilo v závaru před olomouckou svatyní dostat míč až k brankové čáře, odkud ale balón odkopl Šindelář. Na druhé straně Kozáčika ze střední vzdálenosti protáhnul Petr, hostující gólman jeho pokus nadvakrát zlikvidoval.

Poté pro Plzeň přišly krušné chvíle, neboť do 27. minuty musela prostřídat dva hráče. Hejda musel být odnesen ze hřiště na nosítkách, Bakoš po něm alespoň odkulhal po svých.

Západočechům však změny v sestavě příliš neublížili, i tak totiž dokázali být nebezpeční před soupeřovou brankou. Největší jejich šanci ale spálil těsně před závěrem poločasu Ďuriš, který v úniku jen trefil vybíhajícího Zlámala.

Olomoucký gólman se ve druhém poločase stal hrdinou svého týmu. Plzeňští hráči ho totiž ostřelovali z nejrůznějších zajímavých pozic, avšak Zlámal vždy stál na správném místě. Dokonce si poradil i s Horváthovou penaltou, která byla nařízena po faulu Javůrka na Ďuriše.

I Hanáci ale dokázali v útoku pořádně zahrozit. Šindelářovu ránu z dálky Kozáčik tahal z pravé šibenice snad jen špičkami prstů, při Faltově tečované hlavičce do protipohybu plzeňského brankáře zachránila hosty tyč.

Trápení obou týmů v koncovce nakonec prolomil v 77. minutě Daniel Kolář, který hlavou usměrnil Horváthův centr za Zlámalova záda. Sigma se sice pak ještě snažila o vyrovnání, ale marně. Plzeň tedy vyhrála v Olomouci 1:0.

Martin Kotůlek (SK Sigma Olomouc): S naším nasazením jsem byl spokojený, i když v prvním poločase bylo i na soupeři vidět, že byl nervózní, protože se hrálo o hodně. Po klucích jsem chtěl, aby byli trpělivější, více si věřili a déle drželi míč. Snažili jsme se to ale dávat rychle. Na druhou stranu byl prostor hodně zúžený, bylo z něj těžké vylézt. Ve druhém poločase jsme chtěli trochu slézt dolů, což se nám ale nepodařilo. Museli jsme tím pádem hrát nahoru. Kvalitu v zakončení jsme ale neměli, zatímco soupeř hrozil ze standardních situací, přičemž z jedné takové právě padl gól. Častokrát nás však jinak podržel Bob Zlámal.

Pavel Vrba (FC Viktoria Plzeň): První poločas nebyl z naší strany moc vyvedený. Možná nás trochu svazovalo, že jsme poslední domácí utkání nezvládli. Tížilo nás, že jsme trochu ztratili náskok, co jsme si vytvořili během zápasů předtím. Sigma velmi dobře běhala a atakovala, nedávala nám moc volného prostoru, byla hodně aktivní. My jsme s tím měli při rozehrávce velký problém. Naštěstí si Sigma nedokázala vytvořit žádnou stoprocentní příležitost. Ve druhém poločase se naše hra rapidně zrychlila, i v útočné fázi jsme byli mnohem důraznější. Odměnou nám pak byl gól, který jsme si podle mě zasloužili, protože jsme ve druhé půli byli lepším týmem.

SK Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
    Branky: 77. Kolář.
    Rozhodčí: Franěk – Jiřík, Pospíšil.
    ŽK: Navrátil, Škerle – Kovařík, Rajtoral.
    Diváci: 6884.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Koutný, Dreksa, Škerle (C), Javůrek (84. Pospíšil) – Schulmeister (62. Falta), Navrátil, Šindelář (84. Rolinc), Hořava, Petr – Varadi.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Hejda (15. Ďuriš), Limberský – Rajtoral, Darida (87. Fillo), Kolář, Horváth (C), Kovařík – Bakoš (27. Tecl).