<
>
    25. kolo, Základní část | pátek 26/04/2013, 20:15 | Generali Arena | TV Fanda

Návštěva: 11 695 diváků (64 % z kapacity 18 349)

Během prvního poločasu nebyl k vidění žádný gól, přesto si oba týmy dokázaly vytvořit několik slibných příležitostí. Ofenzivu hostů táhl exsparťan Jungr s mladým Masopustem, ovšem ani jeden z nich nedokázal Vaclíka překonat. Jungr měl obrovskou možnost otevřít skóre, když na sparťanského gólmana postupoval z velkého úhlu sám. Na poslední chvíli se ovšem stihl vrátit Vácha, jenž jeho střelu stihl zablokovat.

V největší šanci první půle se ocitl Václav Kadlec. Ten si vyměnil míč s Hušbauerem a mohl postupovat sám na brankáře Blažka. Celou akci však zastavil praporek pomezního rozhodčího.

Ve druhém poločase přišlo to, co jen málo kdo čekal. V 65. minutě centroval do vápna Josl a míč nešťastně tečoval do vlastní branky Jiří Jarošík – 0:1. O pouhé dvě minuty později přišel druhý úder, po zpětné přihrávce Masopusta nastřelil Lukáš Vaculík tyč, od které se míč odrazil za Vaclíkova záda – 0:2.

Sparťané dokázali odpovědět o sedm minut později. V 74. minutě se hlavičkou prosadil David Lafata, o pouhou minutu později vstřelil vyrovnávací branku taktéž hlavou Roman Bednář – 2:2. Sparta si ještě v závěru zápasu dokázala vytvořit tlak, ale jak Kadlec, tak i střídající Kweuke své šance ve vítězný gól nepřetavili a Sparta v boji o titul lehce klopýtla.

Vítězslav Lavička (Sparta): „Remíza je pro nás ztrátou a komplikací. Je potřeba říct, že ty atributy, které nás v poslední době zdobily, jsme v zápase s Jihlavou bohužel neměli. Trápili jsme se jak v mezihře, tak v protiútocích. V obranné fázi jsme byli málo důslední, z čehož pak logicky vyplynulo to dvoubrankové vedení hostů. Jihlava hrála velmi sympaticky a my museli dát všechny síly do útoku a ty dva rychlé góly nás vrátily do hry. Vítězný gól jsme už bohužel dát nedokázali.“

František Komňacký (Jihlava): „V Ostravě jsme odehráli špatný zápas a tohle je taková naše vnitřní odpověď za to, co jsme byli fanouškům a sami sobě dlužni. Podali jsme slušný výkon, jen je škoda, že jsme neudrželi to dvoubrankové vedení. Bod ze Sparty bereme všemi deseti.“

AC Sparta Praha – FC Vysočina Jihlava 2:2 (0:0)

Branky: 74. Lafata, 75. Bednář - 65. Jarošík (vlastní), 67. Vaculík.

Rozhodčí: Jílek – Dobrovolný, Vysloužil.

ŽK: Jungr, Karlík, Marek, Rada, Vaculík (všichni JIH).

Diváků: 11 695.

Sparta Praha: Vaclík – Vidlička (70. Bednář), Švejdík, Jarošík, Hybš - Kadlec, Vácha, Hušbauer, Matějovský, Krejčí (52. Kweuke) - Lafata. Trenér: Lavička

Vysočina Jihlava: Blažek – Vaculík, Tlustý, Šourek, Marek – Jungr (Koloušek), Karlík – Masopust (71. Kliment), Rada, Josl (76. Čvirik) – Šimonek. Trenér: Komňacký.