<
>
    25. kolo, Základní část | sobota 27/04/2013, 16:00 | Adidas Arena

Návštěva: 5 287 diváků (58 % z kapacity 9 100)

Kdo čekal odvážný vstup hostů do utkání, musel být dost zklamán. Slávisté totiž působili hodně ospalým dojmem a iniciativy se tak chopili Příbramští, které impulzivní Straka z lavičky hnal do útoku. Jeho přání vyslyšel Wágner a v desáté minutě se odhodlal k nebezpečné střele z dálky, Čontofalského bránu ovšem vůbec netrefil.

Skóre se tak měnilo až o pět minut později. Po rohovém kopu vypálil Tomáš Pilík a jeho ránu tečoval na místo určení právě Wágner – 1:0. Domácí příznivci byli nadšení, zato ti hostující jen nevěřícně kroutili hlavou a hráče Slavie častovali pískotem. K lepšímu výkonu je v první půli ale nevzbudili. Asi vůbec nejlépe to dokumentuje fakt, že po 45 minutách neměl tým Petra Rady ani jeden střelecký pokus…

Příbram tak pohodlně držela jednobrankový náskok a mohla ho ještě zvýšit. Do zajímavých možností se dostali Azíz se Střihavkou, ani jeden z nich však gólmana Čontofalského nevystrašil. Jeho spoluhráče zato o pauze nejspíš pořádně vyděsil kouč Rada, jenž musel spustit pěknou bouřku, ani ta ale hráče nenastartovala.

I ve druhém poločase diváci sledovali nepříliš atraktivní podívanou, které dominovaly spolehlivé obrany. Hosté ale potřebovali vyrovnat a postupem času se přece jen začínali osmělovat. První slávistickou střelu na bránu si připsal Mičola, brankář Hruška ovšem vyrazil. A neujala se ani akce kapitána Kisela, jehož nahrávku na Škodu dokázal včas eliminovat spolehlivý Hájovský.

A tak znovu udeřili domácí. V 90. minutě si naběhl za obranu agilní Wágner a svým druhým gólem definitivně posunul domácí k důležitým záchranářským bodům - 2:0. Naopak Slavia herně zklamala a ani na šestý pokus nedokázala v Příbrami zvítězit.

František Straka (Příbram): Byl to náš nejlepší výkon od té doby, co jsem tady. Hráli jsme hodně agresivně v soubojích, bojovně. Dobře jsme napadali, chtěli jsme hrát souboje. Byli jsme i trpěliví a čekali na chyby soupeře. Byl to především skvělý týmový výkon, ze kterého pak těžil Tomáš Wágner. Pochvalu si zaslouží ale hlavně ten 'teamwork'.

Slavii jsme v podstatě k ničemu nepustili. Byl to zodpovědný výkon všech hráčů.

Petr Rada (Slavia): Celý týden si říkáme, že když tohle utkání zvládneme, tak nám to dá šanci, abychom ještě mohli zabojovat o posun tabulkou. Hráči byli nabuzení, jenže pak vyběhli na trávník a všechno zmizelo. Jejich nasazení a bojovnost byly úplně fuč. Dopředu musíme být mnohem aktivnější a nebezpečnější. Dnes jsme však byli jaloví. Měli jsme příliš mnoho ztrát.

1. FK Příbram – SK Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 15. a 90. T. Wágner.

Rozhodčí: Bílek – Pospíšil, Kříž. ŽK: Vošahlík, Nitrianský, Mičola (všichni SLA).

Diváci: 5 287.

1.FK Příbram:Hruška – Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško – Pilík (84. Šlapák), Tarczal, Aziz (79. Trapp), Koukal – Střihavka (74. Krbeček), Wágner. Trenér: Straka.

SK Slavia Praha:Čontofalský – Nitrianský (46. Dostál), Petrák, Hubáček (79. Škútka), Čonka – Mičola, Zmrhal, Kisel, Gecov, Vošahlík – Fenin (67. Škoda). Trenér: Rada.