<
>
    22. kolo, Základní část | neděle 07/04/2013, 15:00 | Chance arena

Návštěva: 2 235 diváků (39 % z kapacity 5 690)

Oba týmy vstoupily do utkání bez nejlepších střelců. Na straně Jablonce se neobjevil Tomáš Čížek, jenž laboruje se zraněním, kanonýr Libor Došek se zase v dresu Slovácka vešel pouze na lavičku. Lepší vstup do utkání měli Severočeši, kteří si hned ve třinácté minutě připravili první gólovou šanci. Centr Nováka propadl až ke Štochlovi. Ten ale z malého vápna přestřelil Melichárkovu svatyni.

Jablonečtí fotbalisté se dočkali ale hned o minutu později. Slovácko nedokázala důrazně odkopnout balon z vlastní šestnáctky a na to také nakonec doplatilo. Osamocený míč doputoval až k volnému Ondřeji Vaňkovi, který přesnou ranou k tyči otevřel skóre utkání – 1:0. Ve třicáté druhé minutě bylo v Jablonci ještě veseleji. Standardní situace a její exekuce kousek za pokutovým území se ujal Jan Kopic, který zřejmě zamýšleným centrem překvapil brankáře Slovácka natolik, že z toho byla druhá branka Severočechů – 2:0.

Poslední tečku za prvním pětačtyřicetiminutovkou napsali opět hráči oblékající zelené dresy. Obrana Slovácka nechala utéct po pravé straně osamoceného Ondřeje Vaňka, který chytrým zakončením na přední tyč překvapil nejednoho soupeře – 3:0. Baumit tak rozehrál utkání skvěle do kabin odcházel s tříbrankovým náskokem.

I začátek druhého poločasu zvládli lépe domácí a hned tři minuty po změně stran se mohli radovat z gólu s pořadovým číslem čtyři. Jablonečtí doslova rozebrali svojí kombinací hostující obranu, po které se před poloprázdnou brankou objevil Karel Piták a neomylně zakončil – 4:0. Po čtvrté brance tempo hry poněkud opadlo a díku tomu se i Slovácko dostávalo na dostřel Špitovy branky. Hezkou individuální akcí se blýskl Libor Došek, který si míč pokryl tělem a z otočky vypálil. Jeho rána ale zamířila pouze doprostřed branky.

Slovácko se ale přeci jen dočkalo tři minuty před koncem utkání. Z rohového kopu se dokázal přesně hlavou prosadit Tomáš Košút a dal tak výsledku konečnou podobu – 4:1. Jablonec tak zvládl utkání se Slováckem a po zaváhání Olomouce se znovu stěhuje tabulkou vzhůru na třetí místo.

Václav Kotal (Jablonec): „Vstup do utkání se nám konečně povedl. Vypracovali jsme si několik šancí a do kabin jsme si odnesli slušný náskok. Hráče bych chtěl pochválit za předvedený výkon, který neměl moc chyb. V druhém poločase už měli hráči v hlavách nejspíše odvetu s Plzní a už tak koncentrovaný výkon nepředvedli."

Svatopluk Habanec (Slovácko): „Podali jsme hodně špatný výkon, který neměl základní parametry fotbalu. Chyběla nám bojovnost, kvalita, nedůraz, prostě vše co by kvalitní výkon neměl postrádat. Soupeř byl jasně lepší a na hřišti dominoval. Musíme se z toho výsledku rychle oklepat a konečně získat také nějaké body.“

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 4:1 (3:0)

Branky: 14. a 38. Vaněk, 32. Kopic, 48. Piták - 87. Košút.

ŽK: Košút, Kordula.

Diváci: 2235.

FK Baumit Jablonec: Špit – Kysela, Rossi, Štochl, Novák – Zoubele (71. Eliáš), Piták (75. Pázler), Loučka, Kopic (81. Jurča) – Vaněk, Třešňák.

1. FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Kubáň, Košút – Kordula, Daníček, Valenta (65. Valenta) – Skalák, Kovář (46. Došek), Kerbr (46. Hlúpik).