<
>
    21. kolo, Základní část | sobota 30/03/2013, 16:00 | Adidas Arena

Návštěva: 3 752 diváků (41 % z kapacity 9 100)

Utkání začalo poněkud vlažněji. Až ve 12. minutě diváci ve Startip Aréně viděli první vážnější příležitost, kterou měl po zaváhání Loučky Střihavka, ale tomu na poslední chvíli ukopl míč dobíhající obránce Beneš.

Poté ovšem přišla 13. minuta a první gólová radost příbramských. Po Pleškově dobře kopnutém rohu se k míči dostal Tomáš Hájovský, který poslal domácí do vedení.

To ovšem trvalo jen dvě minuty. Po rychlé akci Jabloneckých vyrovnal Filip Novák. Gólové radovánky u říčky Litavky poté pokračovaly. Luboš Loučka využil drobného zaváhání Příbrami a poslal Jablonec poprvé v utkání do vedení. V závěru prvního poločasu udeřil Jablonec potřetí. Z přímého kopu se prosadil opět Filip Novák. Domácí gólman Hruška měl zřejmě zakrytý výhled a na střelu vůbec nestihl zareagovat.

Do druhé půle poslal kouč Straka dvě nové tváře: Pilíka a Šlapáka. Příbrami to prospělo. V 50. minutě mohl Jugas snížit, ale těsně přestřelil Valešovu branku. O šestnáct minut později měl tutovku střídající Tomáš Wágner, ale nenaložil s ní nejlépe.

Ten samý hráč si ovšem spravil chuť v 70. minutě, kdy parádní střelou na zadní tyč snížil na 2:3. Příbram od té doby neuvěřitelně ožila. Po chvíli měl další obrovskou šanci Aziz, jenže jeho krásná střela skončila jen na tyči.

O čtyři minuty později se již příbramští radovali. Po závaru v šestnáctce Jablonce vyrovnal na 3:3 David Stříhavka. Nečekaně dobře zaplněný příbramský stánek od té chvíle neskutečně podporoval své fotbalisty, fandily všechny tribuny. Domácí tlačili, Jablonec však s vypětím všech sil ubránil nerozhodný výsledek.

Ohlasy trenérů

František Straka (Příbram): Jsem rád, že po průběhu utkáni jsme dneska ten zlatý bod urvali. Myslím si, že zlepšenou hrou ve druhém poločase jsme si ho zasloužili. Spíš mě mrzí, že jsme sice vstoupili do utkání důležitým gólem, ale hrubými chybami jsme poté dokázali posadit soupeře na koně.

Václav Kotal (Jablonec): Je to čtvrté utkání, kdy jsme vedli o dva góly a nakonec remizovali. Způsobili jsme si to sami, protože ve druhém poločase jsme byli zbytečně pasivní a nechali jsme soupeře snížit na 2:3. Chybí nám trošku chytrosti, abychom soupeře dostali z tempa. Umožňujeme zbytečně moc standardních situací a máme lehké ztráty míče při přechodu na soupeřovu polovinu hřiště.

Příbram – Jablonec 3:3 (1:3)

Branky: 13. Tomáš Hájovský, 71. Tomáš Wágner, 83. David Střihavka - 17. Filip Novák, 23. Luboš Loučka, 45. Filip Novák
    ŽK: 34. Vít Beneš, 79. Filip Novák, 87. Luboš Loučka (všichni Jablonec)
    Rozhodčí: R. Příhoda - J. Moláček, J. Hrabovský
    Diváci: 3752

Příbram: Hruška – Jugas, Mišůn, Hájovský, Pleško – Krbeček (45.Pilík), Tarczal, Aziz, Valenta (64.Wágner), Koukal (45.Šlapák) – Střihavka

Jablonec: Valeš – Rossi, Beneš, Novák, Jablonský (90. Pázler) – Piták, Kopic (80.Vaněk), Loučka, Kysela, Zoubele – Třešňák