<
>
    15. kolo, Základní část | neděle 06/11/2022, 15:00 | LOKOTRANS ARÉNA | O2 TV stream MD

Návštěva: 1 933 diváků (39 % z kapacity 5 000)

Mladá Boleslav bodovala doma počtvrté za sebou a navázala na dva týdny staré vítězství 4:3 nad Bohemians 1905. Teplice vytěžily z posledních pěti venkovních utkání pouze bod, s dnešním soupeřem navíc prohrály čtvrtý vzájemný ligový duel v řadě.

V Lokotrans Areně byl k vidění spíš bojovný první poločas, sudí Petřík musel už v úvodní čtvrthodině udělit tři žluté karty. Dlouho byly jediným zajímavým momentem Ladrovy akrobatické "nůžky", mladoboleslavský útočník ale prostor brány netrefil. Až v závěru poločasu po rohu vrátil Kubista hlavou míč před bránu přímo k Marečkovi a kmenový hráč Bohemians se trefil z voleje technicky k tyči.

Čtyřiadvacetiletý záložník navíc krátce po změně stran využil Skalákovy práce před bránou i zmatků v teplické obraně a podruhé překonal ležícího brankáře Grigara. Mareček se prosadil dvakrát stejně jako v minulém domácím utkání s Bohemians a s pěti góly se posunul do čela týmové tabulky střelců.

Vedení domácím dodalo jistotu a ve zbytku utkání už dominovali. Kubista ještě v nadějné pozici minul horní roh Grigarovy brány, v 61. minutě ale Pech našel ve vápně Ladru a ten zaznamenal čtvrtý ligový zásah v sezoně.

Teplice daly v lize na hřišti Mladé Boleslavi devětkrát za sebou alespoň gól, tentokrát ale nebyly směrem dopředu příliš nebezpečné. Nic na tom nezměnil ani střídající Urbanec, jehož rána zpoza vápna proletěla těsně nad břevnem. Středočeši udrželi čisté konto po sedmi utkáních.

Pavel Hoftych (trenér Mladé Boleslavi): "První poločas byl hodně soubojový, nic moc hezký fotbal. Naštěstí jsme do poločasu vstřelili branku, ta nás trochu uklidnila. Druhý gól nás už dostal do výrazné výhody, byli jsme lepší než soupeř a zaslouženě jsme vyhráli. Chtěli jsme hrát hlavně na nulu vzadu, protože Teplice jsou v útoku nebezpečné a prosazují se i venku. Dneska byl záměr neinkasovat branku, protože za poslední čtyři zápasy jsme dostali deset gólů, což je extrémní číslo. Mareček navázal na výborný zápas proti Bohemce. Má výborné cítění pro druhý balon a má velmi dobrou techniku, takže jsme rádi, že u nás ožil."

Jiří Jarošík (trenér Teplic): "Domácím samozřejmě pomohl už gól na konci prvního poločasu, ale rozhodl ten druhý na začátku druhé půle. V tu chvíli byla Mladá Boleslav na koni a k ničemu už nás nepustila. Dneska nepodali někteří naši hráči dobrý výkon, nehrály nám ani kraje, takže jsme si nevytvořili ani žádnou velkou brankovou příležitost. Domácí se skvěle připravili na naše útočníky Žáka s Gningem, kterým se v posledních dvou zápasech dařilo. Některé zákroky na ně byly až na hraně, ale to k fotbalu patří."

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 43. a 47. D. Mareček, 61. Ladra.
    Rozhodčí: Petřík - Kříž, Hádek - Szikszay (video).
    ŽK: Dancák, Suchý, Pech - Kučera, Kodad.
    Diváci: 1933.

M. Boleslav: Šeda - Šimek, Suchý, Karafiát - Pech, Kubista (84. Donát), D. Mareček (79. Stránský), Dancák (71. Matějovský), Fulnek - Ladra, Skalák (71. Mašek). Trenér: Hoftych.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka (60. Urbanec), Kučera (60. L. Mareček), Jukl, Kodad - Trubač (81. Čičovský) - Žák (73. Vachoušek), Gning (73. Fila). Trenér: Jarošík.