<
>
    4. kolo, Základní část | sobota 20/08/2022, 16:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV stream MD

Návštěva: 6 008 diváků (40 % z kapacity 15 081)

Slezané nastoupili v totožné jedenáctce jako před týdnem proti Zlínu, ale vývoj byl tentokrát jiný. Domácí Buchta totiž ve 12. minutě promarnil obrovskou šanci a gólman Mucha jeho dorážku z malého vápna vytlačil vedle.

Jako první tak skórovali Tepličtí. Po akci Gninga ještě nohami zakročil brankář Laštůvka, ale v 19. minutě přišel roh a naprosto neobsazený Knapík umístěnou hlavičkou zavěsil míč k tyči.

Opařený Baník se pak čtvrt hodiny sbíral a nedokázal se vůbec prosadit. Před půlí ale jeho tlak znovu začal nabírat na síle a v 37. minutě domácím vyšla pohledná akce z levé strany. Buchta přistrčil míč Klímovi, po jehož centru se zblízka hlavou prosadil Srb Kuzmanovič.

Klíma s Buchtou vedli většinu útočných akcí Ostravy. Tak jako v úvodu druhé půle, kdy Buchta posunul balon za obranu na Klímu, jenž přeloboval Muchu, ale toho před brankovou čárou zastoupil spoluhráč. Další šanci přichystal Buchta v 56. minutě Kuzmanovičovi, který ale z 11 metrů sám před Muchou zakončení volejem nezvládl.

Přestože tlak měla Ostrava, hosté byli nadále schopni hrozit. Po sérii domácích příležitostí se v 60. minutě nebezpečně opřel uvnitř vápna do balonu Knapík, ale přestřelil.

Pak ale pokračovala převaha a možnosti Baníku. Jaroň se v šestnáctce uvolnil na slabší levou nohu, a tak jeho rána neměla potřebnou přesnost a skončil jen na boční síti. A podobně dopadl v 76. minutě Kuzmanovičův volej.

O to ledovější sprcha se na Ostravu snesla deset minut před koncem. Hosté rychlou souhrou na jeden dotek vyšachovali soupeřovu obranu a Gning z malého vápna uklidil míč do sítě. Senegalský záložník si připsal premiérovou branku ve FORTUNA:LIZE.

Závěrečné snaze Baníku chyběla invence i kvalita, Kaločovu ránu vyrazil Mucha a hosté už tři body uhájili. Tepličtí v Ostravě zvítězili ve druhém ligovém utkání po sobě, v únoru si odvezli výhru 4:2.

Pavel Vrba (trenér Ostravy): "Zápas se lámal za stavu 1:1. Měli jsme tři, čtyři situace, kdy jsme měli dát druhý gól, bohužel nedali, a koledovali jsme si o to sami. Pak přichází trest, potrestali jsme se sami za vlastní nemohoucnost. Tím určitě nechci snižovat výkon Teplic, ale dneska jsme si to zavinili sami naší špatnou koncovkou. Už minule se Zlínem jsme inkasovali gól po rohu. Dnes nám ho dal snad nejvyšší hráč na hřišti, ale pokud ho budete bránit tak, jak jsme ho bránili my, je to pro něj jednodušší."
    Jiří Jarošík (trenér Teplic): "Potvrdili jsme zlepšující se formu. Předvedli jsme pár akcí, ale bylo jich málo. Měli bychom více hrát nahoru, musím ale zase hráče pochválit za bojovnost. Druhou půli nás Baník zmáčkl. Měli jsem štěstí, podržel nás gólman Mucha. Pak Trubač předvedl krásnou akci před druhým gólem. Chtěl bych od nás takových akcí ale více. Jsem rád, že to dnes rozhodlo v náš prospěch. Asi bychom sem měli jezdit častěji, vyhráli jsme tu už na jaře."

FC Baník Ostrava – FK Teplice 1:2 (1:1)

Branky: 37. Kuzmanovič – 19. Knapík, 80. Gning.
    Rozhodčí: Petřík – Kříž, Hurych – Berka (video).
    ŽK: Klíma, Buchta, Kaloč, Frydrych, Šehič, Chlumecký, Oulehla (asistent trenéra), V. Baránek (trenér brankářů) – Hybš, Gning, Kodad, Jarošík (trenér).
    Diváci: 6008.

Ostrava: Laštůvka – Sanneh, Frydrych, Pojezný, Fleišman – P. Jaroň (73. Tijani), Kaloč (88. Takács), Pokorný, Kuzmanovič, Buchta (62. Šehič) – Klíma. Trenér: Vrba.

Teplice: Mucha – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, Kučera (88. Drame), Trubač, Jukl, Urbanec – Gning (90+5. Čerepkai), Procházka (46. Kodad, 90. Žák). Trenér: Jarošík.