<
>
    2. kolo, Základní část | neděle 07/08/2022, 19:00 | Fortuna Arena | O2 TV Sport

Návštěva: 12 213 diváků (63 % z kapacity 19 370)

Vršovičtí vyhráli sedmý vzájemný zápas v lize po sobě a po úvodní venkovní prohře 0:1 s Hradcem Králové v sezoně nejvyšší soutěže poprvé bodovali. Naopak "Ševci" nenavázali na bezbrankovou remízu s Mladou Boleslaví.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému duelu s Panathinaikosem (2:0) v základní sestavě šest změn. Ve čtvrté minutě domácí útočník Jurečka po střele z otočky z hranice vápna rozvlnil boční síť.

O šest minut později se vršovický celek poprvé prosadil. Ševčík z rohového kopu našel Ichu a ten hlavičkou k tyči nedal brankáři Dostálovi šanci. Po téměř půlhodině hry si zlínský gólman poradil se Ševčíkovým obstřelem z vápna.

Za chvíli se ale slávisté opět radovali, když Lingr přihrávkou z pravé strany našel před brankou zakončujícího Juráska. Stylově tak oslavil své dnešní 22. narozeniny. V nastavení úvodního dějství Juráskův centr zleva našel Lingra, jenže střelu mu vůbec nesedla.

Hosté snížili necelé čtyři minuty po přestávce. Slávistický stoper Santos špatně odkopl míč, Simerský ho přistrčil Jawowi a ten zblízka zkorigoval skóre. Gambijský útočník se v české lize trefil poprvé od září 2020.

Vzápětí Santos opět přišel o balon a Zlínu se naskytl protiútok, který ale Čanturišvili vyřešil pouze střelou do gólmana Mandouse.

V 59. minutě hostující obránce Cedidla u postranní čáry ostře zajel do Ewertona, ale k nelibosti slávistické lavičky a domácích fanoušků uviděl za zákrok pouze žlutou kartu. Brazilský záložník v utkání dohrál. V 70. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Zlína Procházka.

Definitivní pojistku na vítězství přidala Slavia v 85. minutě. Jurečka nacentroval do vápna a Schranz se z první nemýlil. Ve druhé minutě nastavení stanovil konečný výsledek Jurásek. Krajní bek premiérově zaznamenal dvě branky v jednom ligovém zápase.

Slavia prohrála jediný z 18 domácích ligových duelů se Zlínem. "Ševci" venku v nejvyšší soutěže nezvítězili v 15. duelu za sebou.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Do zápasu jsme dobře vstoupili, pomohli jsme si po dlouhé době standardkou. Na to, že jsme nastoupili v neobvyklém složení, byl náš výkon dobrý. I do defenzivy jsme v první půli hráli skvěle, i když tam byly dva tři nepříjemné momenty, ale to bylo spíš po nešťastných odrazech a protečováních. Dobrý výkon nám pomohl k vedení 2:0. Konec poločasu, zhruba posledních 10 minut, jsme dohráli hodně špatně a náš výkon hrozně klesl. Zápas jsme měli dobře připravený a mohli jsme z toho vytěžit víc. Byli jsme nekoncentrovaní, dělali jsme chyby v rozehrávce, ztráceli jsme zbytečně některé míče. I když jsme přesně na tuhle pasáž o půli upozorňovali, v podstatě jsme na to navázali vstupem do druhé půle. Soupeř měl pět minut velkou iniciativu a dostali jsme gól. Pak nám hodně pomohli střídající hráči. Na konci zápasu jsme byli nebezpeční, produktivní, což vycházelo i z toho, že soupeř měl o jednoho hráče míň a my jsme měli nahoře čerstvé hráče."

Jan Jelínek (trenér Zlína): "První poločas byl z naší strany velmi slabý a hodně bojácný. I když jsme získali v prvních 15 minutách v dobrých prostorech balony, okamžitě jsme je ztratili. Buď naší nekvalitou, anebo nás Slavia hned dorazila. To nám srazilo sebevědomí, bylo to vidět. Ve druhé půli jsme udělali změny, a to nám přineslo ovoce. Bohužel hrát na Slavii jenom 20 minut je strašně málo. Když nám vyloučili Procházku a Slavia vystřídala, šlapali jsme vodu a neudrželi jsme dál nějaký schopný výsledek."

SK Slavia Praha - FC Trinity Zlín 4:1 (2:0)

Branky: 31. a 90.+2 D. Jurásek, 10. Icha, 85. Schranz - 49. Jawo.
    Rozhodčí: Černý - Caletka, Podaný - Ondráš (video).
    ŽK: Trpišovský (trenér), Masopust - Procházka, Jawo, Cedidla, Simerský, Bartošák.
    ČK: 70. Procházka.
    Diváci: 12.213.

Slavia: Mandous - Douděra (66. Masopust), Santos, Kačaraba, Jurásek - Hromada (83. Holeš) - Lingr (76. Usor), Icha, Ševčík (66. Tiéhi), Ewerton (66. Schranz) - Jurečka. Trenér: Trpišovský.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Procházka, Bartošák - J. Kolář (81. Bobčík), Didiba - Dramé (46. Hrubý), Jawo (73. Reiter), Čanturišvili (86. Hrdlička) - Vukadinovič (46. Silný). Trenér: Jelínek.