<
>
    27. kolo, Základní část | sobota 02/04/2022, 16:00 | Střelecký ostrov | O2 TV stream MD

Návštěva: 1 365 diváků (20 % z kapacity 6 681)

Za hustého sněžení do utkání lépe vstoupili Českobudějovičtí. V šesté minutě prostrčil míč středem hřiště Brandner na rozběhnutého Mihálika. Domácí útočník z hranice pokutového území vystřelil a ranou po zemi překonal zlínského brankáře Rakovana. Mihálik, jenž dnes slaví 25. narozeniny, mohl o chvíli později přidat další úspěšnou trefu, ale jeho pokus z 19. minuty skončil vedle.

Hosté nebyli do přestávky tolik aktivní, ale přesto dokázali vyrovnat. Ve 30. minutě zahrával rohový kop Hrubý a stoper Konda hlavou nasměroval míč do vlastní sítě. Naděje Zlína klesly v závěru první půle. Unikajícího Brandnera totiž srazil Gruzínec Čanturišvili a dostal rovnou červenou kartu.

České Budějovice početní převahu využily v úvodu druhé části. V 53. minutě do pokutového území nacentroval Čolič a míč se od stehna zlínského Cedidly odrazil do sítě. Jihočeši mohli o pár desítek vteřin později rozhodnout, ale své příležitosti neproměnili Skovajsa ani Mihálik.

"Ševci" tak stále živili naději na bodový zisk, na který nakonec dosáhli. V 76. minutě domácí míč ztratili míč a Janetzký tvrdou střelou překonal českobudějovického brankáře Vorla. Jihočeši z osmi jarních kol popáté remizovali. Zlín zabodoval na hřištích soupeřů poprvé od poloviny prosince, kdy vybojoval nerozhodný výsledek v Olomouci.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Deska nemá cenu hodnotit fotbal, s tím to nemělo nic společného. Pro mě je zklamání, že se na takovém terénu hrálo. Pokud chceme, aby lidé chodili na fotbal, tak na tohle je nenalákáme. Myslím si, že nám terén velmi uškodil a to platí i pro Zlín, který má dobré mužstvo. My jsme sice měli přesilovku, ale na tomhle hřišti se nedá kombinovat, spíš musíte hru zjednodušit. Troufám si tvrdit, že ten terén nebyl způsobilý ke hře a bylo to vidět už od rozcvičky. Dneska to byl jenom boj, kdy míč zůstává pod nohama. Na co všechno jsme se připravili, muselo jít stranou. Navíc na takovém terénu je mnohem větší pravděpodobnost zranění. Prostě byla chyba, že se ten zápas hrál, fotbal dneska plakal. Měli jsme utkání dobře rozehrané, ale prakticky jsme si dali dva vlastní góly. A tím nechci tvrdit, že bychom na dobrém zvítězili, protože Zlín má dobré mužstvo."

Jan Jelínek (asistent trenéra Zlína): "Bylo to pro nás složité, protože nám nevyšly vstupy do obou poločasů. Proto jsem rád, že jsme i v deseti dokázali vyrovnat a odvážíme si odtud bod. Děkuji hráčům za to, jak k utkání přistoupili, a to především ve druhém poločase. Co se týče vyloučení, tak si myslím, že domácí hráč si pro to šel a udělal to šikovně. Já jsem se na to ještě nestačil podívat. Bylo to nepříjemné i s ohledem na terén, kdy je ten pohyb náročnější, a o to víc vám potom hráč chybí. Proto jsem si po druhé obdržené brance říkali, že to bude pro nás hodně těžké. Ale smekám před hráči, jak dokázali i v oslabení napadat, což nakonec vedlo i k našemu vyrovnání na 2:2."

SK Dynamo České Budějovice – FC Fastav Zlín 2:2 (1:1)

Branky: 6. Mihálik, 53. vlastní Cedidla – 30. vlastní Konda, 76. Janetzký.
    Rozhodčí: Křepský – Caletka, Líkař – Kocourek (video).
    ŽK: Brandner – Procházka, Reiter.
    ČK: 45. Čanturišvili (Zlín).
    Diváci: 1365.

Č. Budějovice: Vorel – Čolič, Konda, Králik, Skovajsa – Hora, Valenta – Van Buren, Škoda, Brandner (55. Hais) – Mihálik (85. Penner). Trenér: Horejš.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Vraštil (46. Simerský), Procházka, Hloušek – Conde – Čanturišvili, Hrubý (89. Kolář), Janetzký (89. Matejov), Dramé (82. Fillo) – Vukadinovič (69. Reiter). Trenér: Kalivoda.