<
>
    24. kolo, Základní část | sobota 05/03/2022, 18:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV Sport

Návštěva: 6 249 diváků (41 % z kapacity 15 081)

Ostrava se do Liberce pustila s velkým elánem a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Po rohovém kopu Falty vyskočil v 10. minutě v malém vápně nejvýše Lischka a jeho hlavičku zastavila tyč liberecké branky.

Chvíle Baníku nastala v 19. minutě. Fleišman načechral z levé strany ideální balon k malému vápnu a Almási i v těžké pozici dokázal míč jemnou tečí patou usměrnit o levou tyč za Knoblochova záda. Slovenský útočník zaznamenal už svůj dvanáctý gól v ligové sezoně a v čele tabulky kanonýrů se dotáhl na Jurečku ze Slovácka. Stylově navíc oslavil své nedělní 23. narozeniny.

Domácí nepolevovali a hlavně rychlým přechodem do útoku dávali soupeři zabrat. Teprve ke konci poločasu vystrčili růžky i Severočeši a před Laštůvkou najednou bylo živo. Hosté mohli i srovnat, ale velkou příležitost Matouška zmařil ostravský brankář.

I do druhého poločasu ale vstoupili Liberečtí výrazně aktivněji a hned v úvodní pětiminutovce znovu sahali po vyrovnání. Laštůvka reflexivně úspěšně zasáhl proti Rondičově pokusu a zlikvidoval i další střelu Frýdka.

Hostující kouč Kozel, jenž před angažmá ve Slovanu vedl Slezany, osvěžil ofenzivu na poslední půlhodinu třemi změnami a své ovoce to přineslo v 79. minutě. Slovanu vyšel brejk po pravé straně, Frýdek nacentroval balon na zadní tyč, kde ho v pádu uklidil Mikula. Třicetiletý obránce se ve F:L trefil poprvé od října 2019.

Ani jeden z týmů se nespokojil s remízou. Hosté v závěru po brejku trefili tyč, ale vzrušení bylo nakonec vzhledem k ofsajdu zbytečné. A tak poslední možnost měl Baník, ale Almási dostal míč ve vápně na dlouhou nohu a ve skluzu přestřelil.

Ostrava ve FORTUNA:LIZE s Libercem počtvrté v řadě neprohrála. Liberec remizoval ve třetím kole po sobě.

Ondřej Smetana (asistent trenéra Ostravy): "Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a je jen škoda, že jsme z toho nevytěžili více. Dali jsme gól, ale těch situací tam bylo víc, ze kterých se dalo skórovat. Postupně jsme byli ale zbrklí, dělali jsme spoustu ztrát a soupeř se dostal do šancí a skóroval. Bohužel náš systém hry ve druhé půli tak nefungoval a od toho se odvíjela hra. Zápas jsme přesto všechno měli dohrát a vyhrát, bohužel se tak nestalo a odcházíme ze zápasu s remízou."

Luboš Kozel (trenér Liberce): "Domácí měli lepší úvod a bylo tam několik standardek, které jsme i se štěstím přežili. I přesto se pak dostali do vedení. My se ale od nějaké 30. minuty zlepšili a měli v závěru půle šanci Matouškem, při které domácí podržel Lašty (Laštůvka). Ale na zlepšený výkon jsme navázali ve druhé půli. Měli jsme několik šancí, kdy Ostravu opět podržel brankář, ale silou vůle jsme dokázali vyrovnat 11 minut před koncem. Bod je naprosto zasloužený. A od 30. minuty byl dobrý i náš výkon. Za bod jsme rádi."

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 19. Almási - 79. Mikula.
    Rozhodčí: Radina - Paták, Mokrusch - Štěrba (video).
    ŽK: Kuzmanovič, Fleišman - Matoušek.
    Diváci: 6249.

Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Koncevoj (65. Buchta), Kaloč (65. Boula), Kuzmanovič (74. Klíma), Janošek (85. Tetour), Falta (74. Ekpai) - Almási. Trenér: Galásek.

Liberec: Knobloch - Koscelník (90.+1 Fukala), Plechatý, Štetina, Mikula - Matoušek (62. Višinský), Tiéhi, Purzitidis, Havelka (62. Tupta), Frýdek (85. Gebre Selassie) - Rondič (62. Rabušic). Trenér: Kozel.