<
>
    3. kolo, Základní část | neděle 08/08/2021, 16:00 | Stadion Střelnice | O2 TV Sport

Návštěva: 2 693 diváků (47 % z kapacity 5 690) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Jablonečtí v lize podruhé za sebou nevyhráli a nedokázali se vítězně naladit na čtvrteční venkovní odvetu 3. předkola Evropské ligy proti Celticu Glasgow, v níž budou usilovat o smazání ztráty 2:4 z domácího duelu. "Klokani" podruhé v ligové sezoně remizovali, na tři body v nejvyšší soutěži čekají už šest utkání.

Bohemians překvapivě začali lépe. Ve 13. minutě ještě Vondru vychytal gólman Hanuš, ale ze další tři minuty už Pražané vedli. Na Kovaříkův centr z levé strany si naběhl Puškáč a umístil míč do horní části branky. Útočník "Klokanů" skóroval i ve třetím utkání ligové sezony.

Jablonečtí se dostali do hry až v druhé části první půle. V 31. minutě pálil nad Kubista, poté brankář Bačkovský vytáhl střelu Housky, který poprvé nastoupil za Severočechy v soutěžním duelu v základní sestavě.

Po přestávce chvíli domácí pokračovali v náporu, ale Pražané tlak brzy otupili a dlouho nepouštěli soupeře do šancí. Naopak v 71. minutě mohl zvýšit střídající Keita, který těsně přestřelil.

Za dalších šest minut Jablonec zničehonic srovnal. Bačkovský při snaze odehrát míč zasáhl ve vápně domácího Pilaře a sudí Klíma po zásahu videorozhodčího Berky a přezkoumání situace ze záznamu nařídil penaltu. Přestože gólman Pražanů vystihl směr střely, Pilař pokutový kop proměnil a připsal si už třetí soutěžní branku v sezoně. Trefil se i v úvodním kole proti Ostravě a ve čtvrtek proti Celticu.

Za dalších šest minut domácí otočili stav. Ve vlastním vápně udělal velkou chybu Kovařík a střídající Čvančara pohotově střelou na přední tyč překonal Bačkovského. Dvacetiletý útočník dal svůj druhý gól v ligové kariéře.

Zdálo se, že Bohemians stejně jako před týdnem doma s Plzní ztratí zápas poté, co vedli 1:0. Už v nastavení ale znovu vstoupil do hry videorozhodčí a sudí Klíma po přezkoumání záznamu nařídil pokutový kop po zákroku střídajícího Hübschmana na Bederku. Kovařík napravil svou předchozí chybu a srovnal, byť Hanuš stejně jako předtím na druhé straně Bačkovský vystihl směr.

Jablonečtí v posledních třech soutěžních zápasech inkasovali devět branek. S Bohemians aspoň doma v lize neprohráli poosmé za sebou.

Petr Rada (trenér Jablonce): "Chtěli jsme být aktivní. Soupeř nás vyděsil šancí hned v úvodu. Byli jsme potrestaní Puškáčovým gólem, to byla pro nás sprcha. Neměli jsme nic, těžko jsme se do šancí dostávali. Opticky jsme možná byli v tlaku, ale větší šanci jsme neměli. Chtěli jsme to zlomit bojovností. Teď nám to neladí, jak by mělo, ale pomohla nám střídání. Dokázali jsme to otočit na 2:1, ale v 93. minutě byl faul a hosté vyrovnali. Je to pro nás ztráta dvou bodů."

Luděk Klusáček (trenér Bohemians): "Trošku to průběhem připomínalo minulé kolo s Plzní. Po poločase jsme také vedli 1:0 a soupeři se podařilo výsledek otočit. Dnes to pro nás dopadlo s trošku šťastnějším koncem, že bereme aspoň bod. Přesto si myslím, že jsme měli hodně blízko k tomu, abychom získali tři. Je to pro nás ztráta. Hlavně v prvním poločase jsme nevyužili řadu brejků, které jsme měli dotáhnout. Situace byla hodně nadějná. Když pak soupeř otočil na 2:1, nebylo mi dobře. Naštěstí jsme stihli v závěru srovnat."

FK Jablonec – Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)

Branky: 77. Pilař (pen.), 83. Čvančara – 16. Puškáč, 90.+4 Kovařík (pen.).
    Rozhodčí: Klíma – Hrabovský, Vodrážka – Berka (video).
    ŽK: Považanec, Rada (trenér) – Köstl, Levin, Vacek, Brabec (asistent trenéra).
    Diváci: 2693.

Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Považanec – Malínský (65. Pleštil), Houska (81. Hübschman), Kratochvíl (65. Čvančara), Pilař (90.+2 Surzyn) – Doležal (90.+2 Martinec). Trenér: Rada.

Bohemians: Bačkovský – Dostál (87. Koubek), Köstl, Bederka, Vondra – Levin, Květ (80. Vacek) – Fulnek (66. Bartek), Hronek, Kovařík – Puškáč (66. Keita). Trenér: Klusáček.