<
>
    3. kolo, Základní část | sobota 07/08/2021, 16:00 | Střelecký ostrov | O2 TV stream MD

Návštěva: 3 286 diváků (49 % z kapacity 6 681) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Začátek patřil ostravským fotbalistům, kteří chtěli navázat na pětibrankovou výhru nad Zlínem. Už ve třetí minutě se prodral do šestnáctky domácích Buchta a po jeho přihrávce musel brankář Vorel čelit Potočného střele zblízka. Svůj tým podržel i při střele Kuzmanoviče a do třetice ho parádně zahraným přímým kopem prověřil Potočný, jenž poprvé nastoupil v základní sestavě.

Na druhé straně se řítil sám na brankáře Bassey, ale Laštůvka se mu odvážně vrhl pod nohy. Hosté byli i dál útočnější a Ndefe posílal z pravé strany nebezpečné centry. Při jednom z nich v 35. minutě Vorel zaspal na čáře a Kuzmanovič vstřelil svůj dvacátý ligový gól.

V 52. minutě se gólová situace opakovala jen s tím rozdílem, že tentokrát centroval zleva Fleišman a do sítě hlavičkoval úplně volný Tetour. Po šesti minutách prokličkoval Bassey mezi třemi obránci a svým premiérovým gólem v nejvyšší soutěži zápas zdramatizoval.

Domácí vycítili šanci a soupeř na chvíli viditelně znejistěl. Z dálky napřáhl Talověrov, ale Laštůvka tvrdou střelu vyrazil a Škoda dorážku nestihl. Pak ale jihočeská ofenziva uvadla, zvláště když se Bassey zranil. Naopak Lischka, který se na Bazaly vrátil po čtyřech letech na hostování ze Sparty, odražený míč poslal pohotově potřetí do sítě. Byl to jeho třetí ligový gól ve dvou posledních zápasech.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Herně to byl náš zatím nejlepší zápas, ale při třech inkasovaných gólech nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Náš výkon určitě špatný nebyl, ale rozhodlo chování v pokutovém území, obranném i útočném, v tom byl obrovský rozdíl. Dostali jsme dva góly po centrech, přestože jsme věděli, že v tom je síla Baníku a připravovali jsme se na to. To je zklamání."

Ondřej Smetana (asistent trenéra Ostravy): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivní, měli jsme šance a dali góly. Šance jsme měli i v Jablonci, ale tam jsme je neproměnili. Potěšily mě centry, domácí nám k nim dali prostor a my ho využili. Ale Dynamo je doma nebezpečné, ten jejich gól s námi logicky trochu na pár minut zamával. Pomohli nám střídající hráči, zachytili tempo. Byl to běžecký zápas, souboje bolely, o to víc jsem rád, že jsme to zvládli. Tady nebude snadné bodovat."

SK Dynamo České Budějovice – FC Baník Ostrava 1:3 (0:1)

Branky: 58. Bassey – 35. Kuzmanovič, 52. Tetour, 88. Lischka.
    Rozhodčí: Zelinka – Horák, Pochylý – Dubravský (video).
    ŽK: Bassey, Čavoš – Laštůvka, Kaloč.
    Diváci: 3286.

Č. Budějovice: Vorel – Čolič, Králik, Talovierov, Sladký (75. Novák) – Mihálik (82. Mršič), Javorek (66. Hellebrand), Čavoš, Hora – Škoda – Bassey (75. Brandner). Trenér: Horejš.

Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Buchta (83. De Azevedo), Tetour (77. Budínský), Kaloč, Kuzmanovič (77. Pokorný), Potočný (61. Sor) – Almási (61. Klíma). Trenér: Galásek.