<
>
    2. kolo, Základní část | neděle 01/08/2021, 19:00 | Ďolíček | O2 TV Sport

Návštěva: 3 584 diváků (57 % z kapacity 6 300) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Pražany poslal do vedení v 22. minutě z penalty David Puškáč, v rozmezí 52. až 71. minuty však hosté otočili skóre. Nejprve vyrovnal z pokutového kopu střídající Jean-David Beauguel a poté se trefil Miroslav Káčer.

První větší šanci měl ve 14. minutě hostující Šulc, ale z dálky přestřelil. O sedm minut později stejný hráč srazil ve vápně ex-plzeňského Kovaříka a rozhodčí Machálek nařídil pokutový kop, který proměnil Puškáč. Osmadvacetiletý útočník navázal na trefu z úvodního kola proti nováčkovi z Hradce Králové, jíž pomohl k remíze 1:1.

Západočeši po inkasované brance přidali a do konce úvodního dějství si vytvořili několik šancí, žádná z nich se však neujala. Mosquerovu přihrávku na zadní tyč Kayamba netrefil ideálně, kapitán Hejda zase v šestnáctce hlavičkoval nad.

Následně Kayambův centr skončil na břevně a Brabcovy "nůžky" na tyči. Na druhé straně Köstl zblízka hlavičkoval pouze do Hruškovy náruče. Plzeňský gólman si poradil i s dalekonosným pokusem Květa.

Po přestávce v 51. minutě Vondra fauloval v šestnáctce Chorého a penalta se naskytla i hostům. Střídající Beauguel z ní nezaváhal a brankáře Bačkovského poslal na opačnou stranu.

Viktorii vyrovnání povzbudilo a tlačila se za vítězným gólem. Toho se dočkala v 71. minutě, kdy se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Káčer. Slovenský záložník si připsal druhou branku v české lize.

Domácí se v závěru tlačili za vyrovnáním, Šulc si srazil míč těsně nad břevno vlastní branky. Potom se z bezprostřední blízkosti neprosadili Hronek ani Koubek. Viktoria zdolala v lize "Klokany" počtvrté za sebou a v posledních sedmi zápasech s nimi neprohrála.

Luděk Klusáček (trenér Bohemians): "Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním se nám hra dařila, dokázali jsme být aktivní v napadání. Z toho rezultovalo vedení 1:0. Měli jsme pětiminutovou pasáž, kdy byl ošetřovaný Vondra. Plzeň v tu dobu měla dvě šance. Do druhého poločasu nastoupil Beauguel. Plzeň hru zjednodušila, hrála na dva vysoké útočníky a trošku pustila střed pole. Bylo to o tom, kdo hru uchopí. V této fázi jsme měli náznak šance Puškáčem, kterému bohužel nevyšel krok. Plzni se podařilo vyrovnat a následně otočit na 2:1. V závěru i přes velkou snahu jsme nedokázali vyrovnat, přestože balon byl dvakrát v malém vápně. Bohužel ani jedna příležitost nedopadla, takže jsme prohráli. Po průběhu to hodně bolí."

Michal Bílek (trenér Plzně): "Je to shoda náhod, že jsme čtyři soutěžní zápasy vyhráli 2:1. Moc si cením toho, že jsme na Bohemce vydolovali vítězství. Hlavně v první půli Bohemka hrála velmi dobře, hned od začátku na nás vlítla. Měli jsme s tím trošku problémy. Do druhé půli jsme udělali změnu, trochu jsme to přeskupili a bylo to daleko lepší. Hlavně prvních 30 minut druhé půle bylo z naší strany velmi dobrých. Pak jsme v závěru trošku se štěstím přečkali jejich nápor. Hráče musím za dnešek pochválit, tady se těžko vyhrává."

Bohemians Praha 1905 – FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 23. Puškáč (pen.) – 52. Beauguel (pen.), 72. Káčer.
    Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Šimáček – Franěk (video).
    ŽK: Hronek, Květ, Levin, Miller (trenér brankářů), Bartek – Mosquera, Šulc, Kayamba.
    Diváci: 3584.

Bohemians: Bačkovský – Dostál, Köstl, Bederka, Vondra (80. Keita) – Květ (88. Koubek), Hronek, Levin (80. Bartek), Kovařík – Puškáč (66. Vacek), Necid. Trenér: Klusáček.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Hybš – Ndiaye – Kayamba (85. Pernica), Káčer (81. Janošek), Šulc (90.+2 Hlavatý), Mosquera (46. Beauguel) – Chorý (81. Falta). Trenér: Bílek.