<
>
    33. kolo | neděle 23/05/2021, 17:00 | Ďolíček | O2 TV Sport

Návštěva: 734 diváků (12 % z kapacity 6 300) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Hosty poslal do vedení po necelé minutě Lukáš Juliš, na jehož trefu odpověděl v 35. minutě David Puškáč. V 61. minutě rozhodl o výhře Sparty David Pavelka.

Kvůli pohmožděné kyčli z minulého kola v Mladé Boleslavi chyběl hostům osmnáctiletý ofenzivní hráč Hložek. Letenští bleskově udeřili po 51 vteřinách hry. Köstl, který dnes slaví 23. narozeniny, nezachytil Ljovinovu zpětnou přihrávku, Juliš se dostal do samostatného úniku a přízemní střelou z hranice vápna překonal Le Gianga. Dvanáctým gólem v ligové sezoně se osamostatnil před Hložkem v roli nejlepšího kanonýra týmu.

Domácí brzká inkasovaná branka nezlomila. Ve 13. minutě vypálil Květ neúspěšně z dálky a o chvíli později hlavičkoval Puškáč vedle. Na opačné straně Le Giang vyrazil Karlssonovu střelu na roh.

V 35. minutě Vršovičtí srovnali. Puškáč se ve vápně otočil a z kroku vyslal nechytatelnou ránu, která se od břevna odrazila do sítě.

Le Giang poté při rozehrávce pouze trefil Karlssona, balon se však do branky neodrazil. V závěru úvodního dějství si domácí gólman poradil s Hanckovou hlavičkou.

Po hodině hry Le Giang vytáhl Dočkalův centr na rohový kop, z něhož Dočkal našel přesně hlavičkujícího Pavelku. Ten se mezi střelce zapsal podruhé v ligovém ročníku.

"Klokanům" se málem v 83. minutě povedlo srovnat. Střídající Keita prodloužil na Hronka, který sice překonal brankáře Nitu, jenže Hancko na brankové čáře míč odkopl.

Bohemians nenavázali na lednovou výhru 1:0 z Letné a od listopadu 2001 neporazili v Ďolíčku Spartu ve třináctém ligovém duelu po sobě. Doma v lize prohráli po devíti duelech.

Luděk Klusáček (trenér Bohemians): "Trochu jsem měl obavy, co s námi udělá první laciná branka. Nicméně kluci se z ní oklepali a přežili jsme ještě brejk Karlssona. Aktivní hrou jsme donutili Spartu často jenom k nákopům a drželi jsme míč. Vepředu nám vcelku slušně hráli oba útočníci. Ještě do poločasu jsme díky tomu vyrovnali. První poločas byl opravdu kvalitní z obou stran. Ve druhém poločase se mi zdálo, že hra malinko upadla. Ani na jedné straně už příležitostí nebylo tolik, ani hra neměla takové tempo. Spartě se po standardce podařilo utkání strhnout na svou stranu. Ani v závěru jsme se přes snahu a nakopávané míče nedostali k vyrovnání. Mrzí mě to, ale kluci se určitě nemusí stydět za svůj výkon. Mohli odejít se vztyčenou hlavou."

Pavel Vrba (trenér Sparty): "Nevím, jestli je výsledek úplně spravedlivý, ale určitě jsme měli víc šancí než Bohemka. Bohemka byla velice silná v soubojích a hrála jednoduchý fotbal, s nímž je úspěšná. Je pravda, že si Spartu představuju určitě lepší v přechodové fázi. Ztráceli jsme tam hodně balonů. Kdybychom byli přesnější, dostali bychom se do více příležitostí. To mě mrzí. Určitě bych chtěl, abychom ve finální fázi byli daleko přesnější a vytvořili si víc situací než dneska. Druhé místo je postupný cíl. Sparta je mužstvo, které by každý rok mělo hrát kvalifikaci Ligy mistrů. Jsem rád, že se nám to podařilo a že kolo před koncem máme jistotu. Čeká nás kvalifikace v nemistrovské části. To je jedna z nejtěžších kvalifikací, která v evropských pohárech je."

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 35. Puškáč - 1. Juliš, 61. Pavelka.
    Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Kotalík - Hocek (video).
    ŽK: Dostál, Necid, Hronek - Wiesner, Souček.
    Diváci: 734 (omezený počet).

Bohemians: Le Giang - Bederka, Köstl, Krch (86. Osmančík) - Dostál, Květ (72. Novák), Hronek, Ljovin, Vondra (72. Kosek) - Necid, Puškáč (65. Keita). Trenér: Klusáček.

Sparta: Nita - Wiesner, Pavelka, Hancko, Hanousek - Karlsson (60. Karabec), Sáček, Souček, Dočkal, Ladislav Krejčí I (67. Polidar) - Juliš (87. Minčev). Trenér: Vrba.