<
>
    33. kolo | neděle 23/05/2021, 17:00 | Městský fotbalový stadión | O2 TV stream MD

Návštěva: 800 diváků (7 % z kapacity 10 785) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

V úvodu se zdálo, že aktivnější budou hosté. Vypracovali si několik slibných průniků, ale ve všech případech jim chyběl důraz v koncovce. Místo toho udeřili domácí. V 15. minutě prošel středem obrany Hladík a otevřel skóre.

O šest minut později domácí přidali pojistku. Po chybném vyběhnutí gólmana Lasáka jej přeloboval Štepanovský a Hladík už míč jen dotlačil do opuštěné branky. Brněnští se do pauzy chvíli radovali ještě potřetí, ale gól Růska rozhodčí neuznali kvůli ofsajdovému postavení.

Zbrojovka zápas kontrolovala a Hladík byl po změně stran dvakrát blízko završení hattricku. Potřetí se už ale prosadit nedokázal. Opavští pak utkání ještě zdramatizovali. V 70. minutě ještě Kaniovu vydařenou hlavičku vychytal brankář Floder, ale o pět minut později už Helešic gólmana prostřelil.

Domácí však rychle odpověděli. V 82. minutě poslal míč nekompromisně do horního rohu Růsek a stejný hráč pak v 89. minutě proměnil pokutový kop za faul gólmana Lasáka na Filu.

Richard Dostálek (trenér Brna): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivní. Takový byl i záměr, chtěli jsme v posledním duelu doma předvést dobrý výkon. Po dvou gólech jsme se uklidnili a kontrolovali hru, i když nějaká defenzivní okénka tam také byla. V utkání bylo hodně šancí, diváci mohli být spokojeni. Moc jsme si přáli, abychom je po té sezoně potěšili. Viděl jsem na hráčích v týdnu odhodlání, proto jsme ani nepřemýšleli o velkých změnách. S přibývajícím časem si hráči více věřili, působili sebevědoměji, což vedlo k tomuto výsledku."

Alois Skácel (trenér Opavy): "Šli jsme do utkání s tím, že chceme především vyzkoušet mladé hráče, abychom věděli do budoucna, jak se dokáží přizpůsobit, jak se vyvíjí. Úvod od nás nebyl špatný, ale pak se během pěti minut utkání zlomilo. Soupeři jsme pomohli na nohy chybami u inkasovaných branek. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme všude pozdě. I když pak jsme vykřesali ještě jiskru naděje, zápas už nebylo možné zlomit. Brno hrálo v pohodě a výsledek 4:1 je pro nás ještě milosrdný."

FC Zbrojovka Brno - SFC Opava 4:1 (2:0)

Branky: 15. a 21. Hladík, 82. a 89. z pen. Růsek - 75. Helešic.
    Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Nádvorník.
    ŽK: Hlavica - Večerka, Rychlý, Lasák.

Brno: Floder - Hlavica, Dreksa, Pernica - Štepanovský (65. Přichystal), Čermák, Pachlopník (71. Fila), Sedlák (84. Kryštůfek), Reiter (65. Moravec) - Hladík (84. Jambor), Růsek. Trenér: Dostálek.

Opava: Lasák - Kulhánek, Rychlý, Didiba - Večerka - Mondek (46. Kania), Nešický (46. Dedič), Darmovzal (71. Tiéhi), Helešic - Holík (46. Hellebrand), Kramář (63. Juřena). Trenér: Skácel.