<
>
    32. kolo | sobota 15/05/2021, 15:00 | Městský stadion Opava | O2 TV stream MD

Návštěva: 383 diváků (5 % z kapacity 7 550) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Opavští trenéři poslali do branky odchovance Lasáka, který absolvoval premiéru v nejvyšší soutěži. V permanenci byl až v 29. minutě, kdy vychytal Zahradníčka, jenže balon vyrazil jen k Zifčákovi, jenž otevřel skóre.

Další komplikace pro Slezany přišla krátce poté. Hrabina před vápnem stáhl unikajícího Radka Látala a od rozhodčího Klímy viděl červenou kartu. Vzápětí musel Lasák zlikvidovat nebezpečnou střelu Zahradníčka. V závěru první půle zahrozil ještě hostující Breite, jenže z dobré pozice vypálil vysoko nad.

Po změně stran chyboval v rozehrávce domácí Hnaníček, Breite ale v 54. minutě zakončil těsně vedle levé tyče. Střídající Chytil pak zpětnou přihrávkou pod sebe našel Daňka, ten si navedl střelu na levačku, ale Lasák jeho ránu vytěsnil na roh.

Domácí ovšem i v deseti hrozili a dočkali se nečekaného vyrovnání. Střídající Holík byl na hřišti sotva dvě minuty, když se prosadil sám před brankářem Macíkem poté, co se k němu po pokusu od Juřeny příhodně odrazil míč.

Výhru ovšem nakonec vybojovali Hanáci. Daněk v 83. minutě obešel Kulhánka, našel číhajícího Chytila a ten pohotově zblízka umístil balon za Lasáka. Sestupující Opava nevyhrála v lize podeváté za sebou.

Alois Skácel (trenér Opavy): "Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, ale pak jsme se dlouho hledali. Náš nevýrazný výkon v prvním poločase vyústil v první inkasovanou branku, při které jsme zaspali. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že i když jsme v deseti, pokusíme se srovnat. To se nám podařilo až po vystřídání, po němž se to hodně oživilo. I v deseti podali kluci hodně dobrý výkon. Je škoda, že v závěru to neudrželi a inkasovali. Musíme ale uznat, že hlavně v druhém poločase nás podržel brankář Lasák."

Radoslav Látal (trenér Olomouce): "V první půli jsme hráli celkem to, co jsme si představovali. Vysoko jsme napadali, dali jsme branku. Zápas se pro nás začal vyvíjet dobře, přišla červená karta pro soupeře. V poločase jsme si řekli, že to bude ještě těžší. Že Opava bude dobře bránit a budeme hrát do plných. Měli jsme šance dát pojistku na 2:0 nebo na 3:0 a bylo by po zápase. Bohužel se to nepodařilo a přišel trest. Udělali jsme hrubou chybu vzadu a soupeř nás potrestal. To jsme typičtí my. Cením si ale toho, že jsme šli za vítězstvím a nakonec jsme to strhli na svou stranu. Vyzkoušeli jsme další hráče, mladí kluci hráli velmi dobře. Pro Sigmu je to velká perspektiva."

SFC Opava – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)

Branky: 71. Holík – 29. Zifčák, 83. Chytil.
    Rozhodčí: Klíma – Caletka, Antoníček – Dorušák (video).
    ŽK: Helešic – Radek Látal, Assoubre, Fiala.
    ČK: 36. Hrabina (Opava).
    Diváci: 383 (omezený počet).

Opava: Lasák – Březina (69. Rychlý), Hnaníček, Kulhánek, Hrabina – Večerka – Mondek (69. Kramář), Nešický (58. Darmovzal), Hellebrand (69. Holík), Helešic – Dedič (58. Juřena). Trenér: Skácel.

Olomouc: Macík – Radek Látal, Beneš, Štěrba, Vepřek (17. Sladký, 78. Assoubre) – Breite, Slaměna (61. Chytil) – Zahradníček (78. Fiala), Daněk, González – Zifčák (61. Hála). Trenér: Radoslav Látal.