<
>
    16. kolo | pátek 22/01/2021, 18:00 | Městský fotbalový stadión | ČT sport

Hráno bez diváků

Jako první zahrozili Brňané. V páté minutě těsně za vápnem napřáhl Vaněk a hosty podržel brankář Knobloch. Mezi tyčemi nahradil jedničku Nguyena, který dostal po narození potomka volno.

V 25. minutě udeřili Severočeši. Mosquera převzal Karafiátův nákop, před dvěma obránci si navedl míč na střelu a zhruba z 20 metrů trefil přesně vzdálenější horní roh branky. Kolumbijský záložník navázal na gól z úvodního jarního kola proti Bohemians 1905 a skóroval pošesté v ligové sezoně.

Ve 34. minutě hosté zvýšili. Koscelníkovu hlavičku po Mosquerově centru z levé strany ještě brankář Šustr zlikvidoval, ale na Rabušicovu dorážku zblízka už nemohl zareagovat. Někdejší brněnský útočník se trefil posedmé v ligovém ročníku a potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Domácí se příliš do šancí nedostávali, v poslední minutě první půle při závaru v šestnáctce hostů ani nevystřelili. Do druhého dějství udělal brněnský trenér Dostálek hned tři změny v sestavě, ale Liberec soupeře k ohrožení branky nadále moc nepouštěl a v ofenzivě byl nebezpečnější.

V 56. minutě střílel z úhlu Rabušic, ale přízemním pokusem Šustra nezaskočil. Třetí trefu přidal favorit až v 76. minutě. Střídající Rondič přiťukl Peškovi a ten ranou pod břevno nedal domácímu gólmanovi šanci.

Zbrojovka se nedočkala ani jedné branky, v 89. minutě Vaněk z přímého kopu těsně minul. Liberec porazil Brno v součtu s domácím pohárem počtvrté za sebou.

Richard Dostálek (trenér Brna): "Soupeři jsme nabídli chybami velké příležitosti, které dokázal potrestat. Tím jsme se dostali pod tlak. Museli jsme se pokusit utkání otáčet, na to jsme neměli dostatečnou kvalitu. Proto utkání skončilo, jak skončilo. Inkasované góly byly strašně laciné. Při prvním gólu neskutečná chyba v komunikaci. Jednoduchý balon, který jsme měli sebrat a mohli jsme hrát my. A dostaneme z toho gól. To jde za Pernicou a Moravcem. Při druhém gólu nedůsledné bránění hráče, který posílá centr do šestnáctky. Tam přijde odražený balon, je povinností, abychom ho odkopli my a ne aby z toho byl gól. Při třetím gólu se o tom ani nebudu bavit, jaká byla chyba na půlce hřiště."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Zápas začal domácí šancí, při které výborně zasáhl Knobloch. My jsme také měli nějaké závary a dali jsme krásnou branku. Jhon to vyřešil nádherně obstřelem. Víme, jaká je v něm kvalita. Je to velmi dobrý hráč, pro nás klíčový. Hrál výborně. Pak jsme přidali druhou branku po dorážce Rabušice, který si vychutnal 200. ligový zápas. Druhý poločas jsme kontrolovali. Snažili jsme se chodit do rychlých protiútoků, dobře napadat soupeřovu rozehrávku. Přidali jsme ještě třetí branku po akci Rondiče s Peškem a zaslouženě jsme vyhráli. Po výsledku 3:0 se krásně hodnotí všichni hráči. Bylo to o tom, abychom nic nepodcenili. Kluci byli maximálně koncentrovaní, chtěli jsme zápas zvládnout, abychom se udrželi v dostřelu špičky. Samozřejmě tři body zvenku jsou výborné."

FC Zbrojovka Brno – FC Slovan Liberec 0:3 (0:2)

Branky: 25. Mosquera, 34. Rabušic, 76. Pešek.
    Rozhodčí: Marek – Šimáček, Ratajová – Machálek (video).
    ŽK: Záhumenský, Šural, Vintr (všichni Brno).

Brno: Šustr – Moravec (46. Bariš), Dreksa, Pernica, Šural – Pachlopník (66. Štepanovský), Vaněk, Texl (76. Sedlák), Záhumenský (46. Šumbera) – Fila (46. Vintr), Hladík. Trenér: Dostálek.

Liberec: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Jugas, Mikula – Karafiát, Purzitidis (84. Mara) – Pešek (78. Fukala), Sadílek (84. Michal), Mosquera (84. Faško) – Rabušic (58. Rondič). Trenér: Hoftych.