<
>
    13. kolo | neděle 20/12/2020, 14:00 | AGC Aréna Na Stínadlech | O2 TV stream MD

Hráno bez diváků

Teplice v minulém kole prohrály 0:7 v Plzni, kde navíc dostal červenou kartu stoper Hošek. Domácí proto i kvůli řadě zranění postavili improvizovanou obranu, v jejímž středu nastoupili záložníci Ljevakovič s Kučerou. Poprvé v sezoně také chytal brankář Diviš.

První poločas patřil navzdory nezvyklé sestavě domácím. V 19. minutě ve vápně propadl míč k Řezníčkovi, který ale trefil břevno. Ve 26. minutě z dobré pozice Černý namířil tvrdou ránu pouze do brankáře Šustra a chvíli na to Vondrášek střílel z hranice vápna vedle. Vlastní gól si mohl dát brněnský Dreksa, Šustr ale spoluhráče zachránil pohotovým zákrokem.

Po přestávce se dlouho hrálo bez šancí. Do první vážnější příležitosti se v 66. minutě dostali hosté, když se Fousek uvolnil ve vápně, ale zamířil těsně vedle pravé tyče. Na další příležitost se poté čekalo do 79. minuty a tentokrát už z toho byl gól. Vondrášek po rohu vystřelil a Kučera si patičkou připsal první zásah v sezoně.

Osm minut před koncem mohlo Brno vyrovnat, ale se střelou hostujícího kapitána Dreksy z otočky si poradil Diviš. Zbrojovka poté soupeře přitlačila, její převaha však k šancím nevedla. Brno tak ve druhém utkání pod staronovým trenérem Dostálkem nenavázalo na výhru 2:1 nad Slováckem a zůstalo s devíti body na první sestupové příčce.

Teplice mají na kontě 13 bodů a jsou čtrnácté. Od patnácté Mladé Boleslavi, šestnáctého Brna i sedmnácté Opavy dělí severočeský celek čtyři body. Poslední je Opava s šesti body.

Radim Kučera (trenér Teplic): "Jsem spokojený, jak jsme se oklepali po debaklu z Plzně a veledůležitý zápas jsme zvládli za tři body. První poločas se mi líbil víc, byla tam větší kvalita v útočné fázi, měli jsme dost šancí na minimálně jeden gól a hosty jsme do ničeho nepustili. Ve druhé půli už byla z týmu cítit zodpovědnost, že potřebujeme body, a hrálo se mezi šestnáctkami. K nám se přiklonilo štěstí, že jsme dali gól. Do útoku jsme toho moc neměli, ale defenziva pracovala velmi dobře a i díky zákroku Diviše při stoprocentní šanci Brna jsme udrželi důležitou nulu."

Richard Dostálek (trenér Brna): "Odehráli jsme vyrovnané utkání a byli jsme domácím rovnocenným soupeřem. Bohužel jsme nezvládli jednu situaci, kdy jsme neubránili jeden rohový kop a to nás stálo body. Chtěli jsme hrát odvážně, což se v některých momentech nepovedlo, ale pomýšleli jsme na vítězství a nakonec si neodvážíme ani bod."

FK Teplice – FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 79. T. Kučera.
    Rozhodčí: Klíma – Hájek, Váňa – Berka (video).
    ŽK: Ljevakovič, Diviš – Sedlák, Fousek, Hladík.
    Bez diváků.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Ljevakovič, T. Kučera, Černý – Fortelný, Jukl, Trubač (67. Vukadinovič), Moulis (75. Žitný) – Řezníček (75. Radosta), Mareš (90.+4 Kováč). Trenér: R. Kučera.

Brno: Šustr – Kotula (83. Pachlopník), Šural, Dreksa, Bariš – Štepanovský (68. Reiter), Šumbera (57. Fousek), Sedlák (83. Gajič), Vaněk – Růsek, Přichystal (57. Hladík). Trenér: Dostálek.