<
>
    8. kolo | sobota 21/11/2020, 18:30 | Městský stadion Opava | O2 TV Sport

Hráno bez diváků

V úvodu jako první zahrozili domácí, v jejichž základní sestavě se objevila i čerstvá posila francouzský záložník Tiéhi. Na opačné straně skvěle zasáhl gólman Fendrich poté, co vytáhl Traorého střelu nad břevno.

Pak se opět připomněli Slezané, jenže Dordičův technický obstřel skončil těsně vedle pravé tyče. Po půlhodině hry udeřili slávisté. Po rohovém kopu Zima hlavou prodloužil míč ke Kúdelovi, jenž zblízka dotlačil balon do sítě.

Zkraje druhé půle přidali Pražané druhý gól. Masopust chytrou zpětnou přihrávkou předal míč Kuchtovi, jenž v 53. minutě zvýšil na 2:0 a připsal si první ligový gól ve slávistických barvách.

O pět minut později Sima poslal balon do vápna, Stanciuovo zakončení postrádalo razanci, ale Kuchta pohotově dopravil míč do sítě. Potřetí v ligové kariéře skóroval v jednom utkání dvakrát.

Pražský celek měl utkání pevně pod kontrolou. Aktivní Sima pak obešel Žídka i Fendricha a trefil tyč, ale odražený míč napálil v 71. minutě do sítě střídající Bořil.

Opavští kontrovali ojedinělou akcí, na jejímž konci byl střídající Harazim, ale jeho pokus zastavil Kolář. Na opačné straně 10 minut před koncem utekl Sima a po přízemní střele na zadní tyč zaznamenal první ligový gól v kariéře.

Pražané nakonec vyrovnali srpnovou výhru z prvního kola v Českých Budějovicích. V 88. minutě se po Holešově přihrávce z malého vápna prosadil střídající Musa.

Slavia v lize neprohrála už 20 utkání po sobě a počtvrté za sebou v nejvyšší soutěži neinkasovala. Naopak Opava nebodovala ve třech z posledních čtyř kol.

Radoslav Kováč (asistent trenéra Opavy): "Chtěli jsme být aktivní, vylezli jsme nahoru a dostali jsme se do pár možností, ale našim střelám scházela razance. Šlo z toho vytěžit víc. Dostali jsme gól ze standardky, což nás trošku utlumilo. Slavia přebírala otěže. Poločas byl z naší ještě jakž takž, po druhém gólu jsme se ale sesypali. Přestali jsme bránit, nepřišel žádný pokyn, abychom se zklidnili. Byla to pro nás velká škola."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Opava do zápasu vstoupila dobře, my jsme trochu nezachytili nástup. Hodně jsme o tom mluvili, ale domácí si v úvodních pěti minutách vytvořili optický tlak. Měli dvě standardky, naopak my jsme měli horší pohyb. Postupně jsme hru vyrovnali, dali jsme po standardní situaci branku. Měli jsme další dvě dobré možnosti, ale to i soupeř. Během zápasu jsme se postupně rozbíhali a propracovávali k lepšímu výkonu. Druhý gól nás uklidnil a pak už jsme hráli skvěle. Opava nám ale nedala nic zadarmo, fyzicky to byl strašně náročný zápas."

SFC Opava - SK Slavia Praha 0:6 (0:1)

Branky: 53. a 58. Kuchta, 34. Kúdela, 72. Bořil, 80. Sima, 88. Musa.
    Rozhodčí: Ginzel - Bureš, Dohnálek - Adámková (video).
    ŽK: Tiéhi, Hrabina - Sima.

Opava: Fendrich - Hrabina, Didiba, Večerka (70. Ščudla) - Mondek (70. Harazim), Tiéhi, Texl (57. Juřena), Řezníček, Žídek - Holík, Dordič (80. Rataj). Trenér: Skácel.

Slavia: Kolář - Masopust (66. Bořil), Kúdela, Zima, Oscar (75. Lingr) - Ševčík (66. Holeš), Traoré - Sima, Stanciu, Olayinka (80. Jurásek) - Kuchta (75. Musa). Trenér: Trpišovský.