>
    6. kolo | sobota 03/10/2020, 16:30 | LOKOTRANS ARÉNA | O2 TV stream MD

Bez karet

Návštěva: 1 232 diváků (25 % z kapacity 5 000) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Českobudějovičtí v minulém kole nehráli utkání s Bohemians 1905 kvůli koronaviru v týmu. Několik hráčů zůstává nakažených, onemocnění však do základní sestavy Dynama až tolik nezasáhlo.

Úvod zápasu nabídl atraktivní podívanou s mnoha šancemi na obou stranách. Aktivněji začaly Budějovice. Po necelých dvou minutách překonal Javorek domácího gólmana Mikulce, kvůli ofsajdu však branka neplatila. Na druhé straně neprostřelil Drobného Škoda, Dominik Mašek hlavičkoval do břevna a kapitán Budínský zamířil zblízka vedle.

V 11. minutě se Středočeši dočkali vedení, když Zahustel dorazil Túliovu střelu. Poté vysoké tempo opadlo, ale ve 32. minutě přidali domácí druhou trefu. Škoda si naběhl do vápna na Fulnekův centr a hlavou do protipohybu Drobného zvýšil. Zkušený útočník se dočkal první trefy v mladoboleslavském dresu.

Dynamo ještě před přestávkou snížilo. Čolič ve 42. minutě střelou z šestnáctky na vzdálenější tyč nedal Mikulcovi šanci a v lize skóroval téměř po roce. Hosté mohli do pauzy dokonce srovnat, jenže Mikulec včasným vyběhnutím Brandnerovu velkou příležitost zastavil.

Druhý poločas nabídl minimum možností. Drobný si poradil s pokusy Túlia a Fulneka zpoza vápna. Hosté Mikulce příliš nezaměstnali, ale v závěru střídající Jánošík hlavou srovnal. Slovenský záložník se radoval z prvního gólu v české nejvyšší soutěži.

Dynamo bodovalo v ligovém utkání v Mladé Boleslavi po předchozích pěti porážkách. Boleslav neprohrála ve třetím kole po sobě a podruhé za sebou remizovala.

Jozef Weber (trenér M. Boleslavi): "Přestože se ten gól, který jsme dostali v závěru, těžko skousával, je remíza zasloužená. V průběhu utkání jsme neprokázali až takovou kvalitu jako třeba s Jabloncem. Rozhodující pro to, aby Budějovice ještě měly šanci, byl inkasovaný gól ve 42. minutě na 2:1. Druhá půle byla taková neurovnaná, bojovná, mohlo se to překlopit na obě strany. Ve finále je bod zasloužený. V naší situaci jsme potřebovali tři body. Nadechovali jsme se, vedli jsme 2:0. Mrzí to."

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Určitě jsme spokojeni s bodem, protože jsme dotahovali z 0:2 na 2:2 a gól jsme dali v 90. minutě. Utkání jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Rozhodující bylo, že to kluci za stavu 0:2 nezabalili. Za to jim patří obrovská poklona. Hrozně nás nakopl kontaktní gól do poločasu na 2:1. Myslím si, že druhý poločas jsme byli jednoznačně lepší, bylo to utkání na jednu branku. Kluci za vyrovnáním šli. Myslím si, že bylo zasloužené, protože jsme tam ještě měli dvě vyložené šance. Dvakrát jsme šli sami na bránu a neproměnili jsme. Soupeř ve druhé půli šanci neměl. Asi spravedlivá remíza, těší mě výkon. Bod z Boleslavi má určitě velkou cenu."

FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 2:2 (2:1)

Branky: 11. Zahustel, 32. Škoda – 42. Čolič, 90. Jánošík.
    Rozhodčí: Julínek – Podaný, Ratajová.