<
>
    6. kolo | neděle 04/10/2020, 15:30 | Stadión U Nisy | O2 TV stream MD

Návštěva: 2 000 diváků (20 % z kapacity 9 900) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Liberec nastoupil proti Příbrami tři dny po výhře 1:0 nad Nikósií v závěrečném 4. předkole Evropské ligy. Trenér Slovanu Hoftych udělal tři změny v základní sestavě, nově nasadil Fukalu, Csána a Matouška a právě posledně jmenovaný byl v první půli velmi aktivní. Hned v úvodu se prohnal kolem Treglera, ale z úhlu mířil mimo.

Příbram, která nehrála předminulé kolo kvůli koronaviru v týmu, v úvodním dějství držela s favoritem krok a dokonce byla blíže k vedení. V deváté minutě Vávra těsně minul a ve 38. minutě pak stejný hráč napálil zpoza vápna odražený balon do tyče. V domácím dresu hrozil hlavně příbramský odchovanec Matoušek, minutu před pauzou se obtočil, ale brankář Melichar jeho pokus vyrazil.

Čtyři minuty po změně stran mířil střídající Nešický z přímého kopu mimo. Ještě blíž k vedoucí brance byli domácí po necelé hodině hry, kdy Mikula po propadnutém dlouhém autu napálil z voleje břevno.

V 64. minutě už Severočeši otevřeli skóre. Mosquera ve vápně přepadl přes Soldáta a rozhodčí Proske nařídil penaltu, kterou proměnil střídající Rabušic. Slovan už čtvrteční zápas Evropské logy vyhrál 1:0 díky pokutovému kopu.

V 76. minutě favorit přidal pojistku. Po Peškově centru z pravé strany se míč dostal k Rabušicovi a ten ho s pomocí tyče uklidil do sítě. Vzápětí zahrávali Severočeši další pokutový kop, znovu po zákroku na Mosqueru, kterého tentokrát podle Proskeho nedovoleně zastavil brankář Melichar. Exekuce penalty se znovu chopil Rabušic a v 79. minutě zkompletoval svůj první hattrick v české lize.

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Těžká výhra pro nás po těch třech dnech po APOELu. Vždy je to trošku složitější. Ale dnes bylo na hráčích vidět, že mají hodně energie, že tam odpadlo cestování. První poločas jsme hráli tak, abychom neinkasovali branku, abychom soupeři sebrali hodně sil. Věděli jsme, že v druhém poločase tam přidáme útočné typy jako Rabušic, Rondič, Pešek. Měli jsme na lavičce určitě kvalitnější hráčský materiál než soupeř a na to jsme spoléhali. Nakonec jsme soupeři sebrali dobrým presinkem několik míčů, vybojovali jsme penalty i krásnou branku Ramba (Rabušice). Zasloužené vítězství 3:0. Jsme rádi, že jsme v lize doskočili do té skupiny nahoře. Akorát Sparta je odskočená."

Pavel Horváth (asistent trenéra Příbrami): "Zasloužená prohra. My jsme nevyužili naše příležitosti, Liberec dal tři góly a zaslouženě vyhrál. V první půli jsme byli málo odvážní, nebyli jsme ochotni udělat spoustu náběhů, které normálně děláme. Prostě jsme čekali na to, až ten gól dostaneme. Při inkasovaných gólech to byly individuální chyby, které jsou za mě neskutečné. Při každém z těch tří gólů to byla situace, která byla jednoznačně pod naší kontrolou a dostaneme z toho gól. První penalta za mě asi jasná, druhou jsem neviděl. Minule po Spartě jsme si říkali, že jsme odehráli dobrý zápas, ale výsledek byl špatný. Dnes byl výsledek špatný a i výkon byl u většiny hráčů hodně špatný. V tomhle rozpoložení, co jsme tu dnes předvedli, jsme nemohli pomýšlet na zisk bodů."

FC Slovan Liberec – 1. FK Příbram 3:0 (0:0)

Branky: 64. z pen., 76. a 79. z pen. Rabušic.
    Rozhodčí: Proske – Dresler, Mikeska – Houdek (video).
    ŽK: Csáno – Pinc, Svoboda.
    Diváci: 2000 (limit 2000 diváků na stadionu).

Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Tijani, Mikula – Hromada (46. Nešický), Mara – Matoušek (72. Pešek), Beran (57. Rabušic), Mosquera (83. Barac) – Csáno (57. Rondič). Trenér: Hoftych.

Příbram: Melichar – Nový, Kleščík, Tregler, Svoboda – Soldát – Pilík (83. Vais), Rezek (83. Cortez), Folprecht, Vávra (83. Hájek) – Pinc (57. Antwi). Trenér: Čuhel.