<
>
    5. kolo | sobota 26/09/2020, 19:00 | Sinobo Stadium | O2 TV Sport

Návštěva: 2 000 diváků (10 % z kapacity 19 370) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Slavia nastoupila od úvodu jen s dvěma hráči ze základní sestavy z úterního úvodního utkání play off Ligy mistrů proti Midtjyllandu, který skončil 0:0. V brance nechyběl Kolář a v obraně Zima, jinak trenér Trpišovský téměř všechny opory šetřil na odvetu v Dánsku.

Favorit se ujal vedení hned ve druhé minutě. Takácsovu střelu z hranice šestnáctky vyrazil brankář Nemrava, Hofmann přidržel dobíhajícího Kuchtu a sudí Franěk nařídil pokutový kop. Penaltu střelou k levé tyči proměnil Kúdela a odstartoval svůj vydařený večer.

V sedmé minutě Slavia opět překonala Nemravu, ale Malinský, který vyzval ke skórování Kuchtu, stál v ofsajdu. Pražané měli převahu a soupeře v úvodu do šancí prakticky nepouštěli.

Ve 29. minutě se červenobílí dočkali zvýšení náskoku. Lingrův roh odhlavičkoval Kadlec ke Kúdelovi, který pravou nohou zamířil z voleje k protější pravé tyče. Ve svém 317. ligovém utkání poprvé skóroval dvakrát.

Do druhého poločasu nahradil Tecl ve slávistickém útoku Musu, který se zranil těsně před pauzou po srážce s gólmanem Nemravou. Další člen úterní základní sestavy sice hned po 20 sekundách připravil gól pro Lingra, ale podobně jako Malinský v první půli byl předtím v ofsajdu.

Ve 49. minutě mohli hosté snížit. Po Daníčkově centru hlavičkoval Sadílek a míč se odrazil od pravé tyče do levé. O osm minut později pomohlo domácímu gólmanovi Kolářovi i břevno po technické střele Petržely.

Vzápětí výkop slávistického brankáře vysunul do úniku Kuchtu, ale Nemrava zasáhl. Slovácko, které před týdnem nehrálo zápas s Příbramí kvůli koronaviru ve středočeském týmu, se po změně stran výrazně zlepšilo a v Edenu mělo až nezvykle dost šancí. V další z nich vychytal Kolář Sadílka.

Na druhé straně vytěsnil gólman Slovácka střelu střídajícího Provoda s pomocí tyče. Slávistický záložník se ale nakonec branky dočkal, když v druhé minutě nastavení z přímého kopu z úhlu zaskočil nejistého Nemravu. Kouč Pražanů Trpišovský se dočkal jubilejní 100. ligové výhry.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Jsem rád za kluky, jak to zvládli, protože to nebyl jednoduchý zápas. Slovácko má silný tým, hraje velice dobře do defenzivy a sezonu odstartovalo dobře. S těmi všemi změnami to byl velice náročný zápas. My jsme do něj naštěstí dobře vstoupili, vynutili jsme si standardku, kterou jsme proměnili. Gól nám pomohl a celou první půli jsme hráli velmi dobře. Byli jsme nebezpeční, kluci velmi dobře kombinovali a přidali jsme druhý gól. Některé výkony byly velice zajímavé. Ve druhé půli na nás Slovácko víc nalezlo. Vypadli jsme z rytmu hlavně ve středu hřiště, kde jsme přestali stíhat a soupeř třikrát nebezpečně střílel. V pasáži mezi 50. a 60. minutou jsme měli štěstí, pak jsme se vrátili do našeho tradiční rozestavení a dohráli jsme to v pohodě."

Martin Svědík (trenér Slovácka): „Vstoupili jsme do utkání strašně a s přílišným respektem k soupeři. To mě na mužstvu mrzí. Nepohlídali jsme si standardní situace. V podstatě jsme začali hrát až za stavu 0:2 a to je proti Slavii pozdě. Cením si samozřejmě zlepšeného výkonu po tom druhém gólu a pak především ve druhém poločase. Do 70. minuty jsme měli šance. Pak se projevuje samozřejmě kvalita. Slavia své šance proměňuje a my je nedáme. Gól na konci zase ze standardní situace vypovídá o všem."

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 2. z pen. a 29. Kúdela, 90.+2 Provod.
    Rozhodčí: Franěk - Vitner, Ratajová - Ardeleanu (video).
    ŽK: Kúdela, Houštecký (asistent trenéra) - Hofmann, Navrátil, Kalabiška, Reinberk.
    Diváci: 2000 (limit 2000 diváků na stadionu).

Slavia: Kolář - Kúdela, Zima, Karafiát (84. Coufal), Oscar - Takács - Malinský (85. Sima), Traoré, Lingr (74. Masopust) - Musa (46. Tecl), Kuchta (74. Provod). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann (80. Kliment), Kadlec, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (65. Kohút), Sadílek (87. Kubala), Navrátil - Cicilia. Trenér: Svědík.