<
>
    3. kolo | sobota 12/09/2020, 17:00 | Střelecký ostrov | O2 TV stream MD

Návštěva: 2 314 diváků (35 % z kapacity 6 681) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

České Budějovice přitom především v prvním poločase výrazně více držely míč, ale nic mimořádného z toho nevytvořily. V úvodu předvedly po akci Ekpaie a Matějky náznak šance, ovšem ke gólu to nevedlo. Po zbytek utkání si už Jihočeši žádnou jinou nebezpečnější příležitost nevypracovali.

Liberec byl v porovnání se soupeřem efektivnější. Chvíli před přestávkou záložník Mosquera od pravé postranní čáry nacentroval do pokutového území a míč nečekaně zapadl pod břevno brankáře Jihočechů Drobného. Kolumbijský záložník navázal na dva góly z předchozího kola, v němž pomohl k výhře 4:1 nad Plzní.

Hosté pak ještě jednou udeřili na začátku druhého poločasu. Ze zdánlivě nenápadné akce našel ve 48. minutě krajní obránce Koscelník Rabušice, který hlavou překonal Drobného. Liberecký útočník ještě na jaře působil v Českých Budějovicích.

Domácí už do konce utkání nedokázali na výsledek zareagovat a zápas zdramatizovat. Slovan nedokázalo Dynamo porazit od roku 2008. Liberečtí se výhrou úspěšně naladili na čtvrteční zápas 2. předkola Evropské ligy v Litvě proti týmu Riteriai.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Prvních 25 minut bylo z naší strany dobrých, ale chyběla tomu branka. Pak jsme dostali laciný gól a naše hra opadla. Druhou půli pak ovlivnila druhá trefa soupeře a Liberec si výsledek hlídal, má zkušené mužstvo. Dnes v našem týmu chyběl někdo, kdo by zvednul náš prapor. Za stavu 0:1 tam byla spousta zpětných přihrávek, nikdo to nechtěl vzít na sebe. Počítali jsme s tím, že nastoupí Van Buren, ale zranil se na posledním tréninku. Blbě vystřelil a píchlo ho ve svalu. Hodně nám směrem dopředu chyběl, stejně jako další zraněný hráč Šulc."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Prvních 20 minut patřilo domácím. My jsme se pomalu dostávali do hry, hledali jsme složitá řešení, nehráli jsme jednoduše. Postupně jsme se dostali do hry a branka Mosquery pro nás byla velmi důležitá. Druhý poločas jsme hráli chytře, výborně jsme vykrývali v obraně hráče soupeře. Dali jsme krásnou branku po ose Koscelník a Rabušic. Pro Ramba velmi důležitý gól tím, že tady působil. Zápas jsme si pohlídali bez větších problémů, mohli jsme přidat ještě další branky. Připravovali jsme se na to, že za Budějovice bude hrát Van Buren. Ale počítali jsme i s variantou, že nebude. Musím pochválit mladého Matějku, který místo Van Burena v útoku nastoupil. Hlavně v úvodu zápasu nám dělal problémy."

SK Dynamo České Budějovice - FC Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Branky: 41. Mosquera, 48. Rabušic.
    Rozhodčí: Marek - Batík, Leška.
    ŽK: Ekpai, Havelka, Novák - Pešek, Mosquera, Kačaraba.
    Diváci: 2314 (omezený počet).

Č. Budějovice: Drobný - Kladrubský, Havel, Králik, Novák - Ekpai (55. Mršič), Havelka (81. Jánošík), Javorek (55. Ledecký), Čavoš, Brandner - Matějka. Trenér: Horejš.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Tijana, Kačaraba, Mikula - Hromada, Mara - Pešek (60. Matoušek), Beran (81. Chaluš), Mosquera (88. Fukala) - Rabušic (60. Hilál). Trenér: Hoftych.