<
>
    26. kolo, Základní část | sobota 30/05/2020, 20:00 | Sinobo Stadium | O2 TV Sport

• Bez karet

Hráno bez diváků

Slávistický brankář Ondřej Kolář si připsal 18. nulu v ligové sezoně a překonal dosavadní rekord, o který se dělil se Zdeňkem Jánošem a Petrem Čechem. Jablonec má na třetím místě tabulky bodový náskok před Libercem.

Na zápase mohlo být kvůli opatření proti šíření nemoc covid-19 včetně hráčů, členů realizačních týmů a rozhodčích jen 300 osob a slávistům se do kvóty na rozdíl od několika jiných klubů nevešli fanoušci. Červenobílí utkání bez diváků zažili už v srpnu, kdy kvůli disciplinárnímu trestu hráli před prázdnými tribunami proti Liberci.

Příznivci dnes mohli mít v hledišti aspoň dvojníky, mohli si koupit plastové figuríny s vlastní fotografií, které Pražané umístili za jednu z branek. Na opačné straně, kde sídlí "kotel", vytvářely barevné plachty fanouška s šálou a na podélné tribuně nápis "Slavia" a klubový znak.

Jablonci chyběla více než polovina základní sestavy. Sýkora, Matoušek a Jugas nemohli hrát kvůli tomu, že na severu Čech hostující ze Slavie, Plechatý měl disciplinární trest a zranění vyřadilo další opory Doležala, Jovoviče, Kubista a také lídra zálohy Hübschmana.

Jablonec v oslabené sestavě od úvodu zaostával. V úvodu se domácí zastřelovali, když Stanciu i Takács pálili mimo. Rumunský záložník nemířil přesně ani v 18. minutě z přímého kopu a poté po Teclově průniku z úhlu vyškrábl míč na čáře brankář Hrubý. V 21. minutě už Pražané vedli. Po Jeřábkově zákroku na Tecla odpískal sudí Královec penaltu a Stanciu nezaváhal. Dal svůj první ligový gól od sprna.

Ve 24. minutě mohl po brejku srovnat Chramosta, jeho první střelu ale zblokoval obránce a druhou skvěle vyrazil Kolář. V 28. minutě podržel na druhé straně hosty Hrubý, když vyrazil Teclovu hlavičku. Za minutu už ovšem Pražané slavili. Po brejku Tecl přihrál před odkrytou branku Holešovi a ten se prosadil proti svému bývalému klubu.

Jablonec na přelomu poločasů trochu přidal, ale šanci si nevytvořil. Naopak v 56. minutě se Stanciův nákop snesl k Provodovi a ten před Hrubým nezaváhal. Stanciu byl při chuti, v 61. minutě se zbavil obránce a předložil míč před prázdnou branku Teclovi, který nemohl minout.

Zdecimovaným hostům už nezbyly síly a po zákroku Štěpánka přidal v 78. minutě pátý gól z další penalty střídající Hilál. Za Slavii se trefil v soutěžním duelu poprvé.

SK Slavia Praha – FK Jablonec 5:0 (2:0)

Branky: 21. Stanciu (pen.), 29. Holeš, 56. Provod, 61. Tecl, 78. Hilál (pen.).
    Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch – Lerch (video).
    ŽK: Kratochvíl, Dočekal (oba Jablonec).
    Diváci: 90.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela (76. Frydrych), Zima, Bořil – Holeš (65. Traoré), Takács – Masopust (65. Hellebrand), Stanciu (73. Hilál), Provod – Tecl (65. Musa). Trenér: Trpišovský.

Jablonec: Hrubý – Holík, Jeřábek, Štěpánek, Krob – Hämäläinen (76. Acosta), Považanec – Pleštil (85. Černák), Pilík, Kratochvíl – Chramosta (65. Dočekal). Trenér: Rada.