<
>
    24. kolo, Základní část | neděle 08/03/2020, 15:00 | AGC Aréna Na Stínadlech | ČT sport

Bez branek

Návštěva: 1 665 diváků (10 % z kapacity 17 078) – omezení kapacity stadionu (COVID-19)

Špatný terén nedovolil sehrát minulý domácí zápas Teplic s Libercem a ani tentokrát nebyl trávník na Stínadlech o mnoho lepší. Hluboká půda nahrávala spíše důrazné hře s velkou bojovností, fotbalovým akcím nijak nenahrával. I proto si žádný z týmů nevypracoval větší převahu - domácí byli střelecky aktivnější, ale soupeře nedokázali přehrát.

První do šance se dostali Severočeši díky trestnému kopu Kučery ve 27. minutě, který zakončil hlavičkou Shejbal, ale brankář Trmal jeho pokus vytlačil na roh. Hosté trpělivě čekali na rychlé akce a ve 37. minutě se jim podařilo protáhnout po levé straně, ale Jurečka se kličkou na Grigara nechal vytlačit z dobré střelecké pozice a domácí gólman jeho střelu vyrazil.

Podruhé Slovácko mohlo uhodit v 57. minutě, kdy se dostal k hlavičkovému pokus osamocený Zajíc, ale nebyl dostatečně důrazný, neprosadil se ani Kohút. Domácí kouč Hejkal reagoval na vývoj hry dvojím střídání, ale na stále těžším hlubokém terénu se zjevně lépe pohybovali hosté.

Jenže závěr patřil favorizovanému Slovácku, které se stále více tlačilo před teplickou branku, převahu ještě zvýraznil příchod Petržely. Zkušený záložník hned při své akci připravil v 78. minutě šanci pro Navrátila, ale ten se mezi tyče trefit nedokázal. Velkou možnost spálil i další náhradník Zahustel, a tak Slovácko nakonec může litovat, že v Teplicích, které v 90. minutě po druhé žluté kartě přišli o vyloučeného Hyčku, nevyhrálo.

Hlasy po utkání:

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Moc jsme si přáli vyhrát, ale po průběhu zápasu musím brát bod. V první půli jsme až na výjimky hráli co jsme chtěli, v druhé bylo v plánu bylo chodit více do otevřené obrany, ale to se nám nedařilo. Soupeř se dokázal lépe vyrovnat s trávníkem, na který se rozhodně nemůžeme vymlouvat. Chtěl jsem něco změnit dvojím střídáním a změnou rozestavení, ale ty změny se mi vůbec nepovedly. Noví hráči naprosto nesplnili moje očekávání, nic nového na hřiště nepřinesli. Soupeř naopak změnami kvalitu získal."

Jan Palinek (asistent trenéra Slovácka): "Před zápasem bychom asi za bod byli rádi, ale teď s ním nemohu být spokojen. Za druhou půli bychom si určitě vítězství zasloužili, ale museli bychom výrazně vylepšit naší finální fázi, které byla špatná. Nedokážeme dotáhnout do lepší koncovky řadu dobrých akcí. Domácí byli nepříjemní zvláště při standardkách. Že to pro mě byla prvoligová premiéra na lavičce? Ano, ale nervózní jsem rozhodně nebyl. S kolegou Martinem Svědíkem jsme byli v kontaktu o přestávce i během utkání, spíše však znakovou řečí."

FK Teplice - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Rejžek - Caletka, Leška - Ardeleanu (video).
    ŽK: Hyčka, Shejbal, Vondrášek (všichni Teplice).
    ČK: 89. Hyčka (Teplice).
    Diváci: 1665.

Teplice: Grigar - Paradin, Shejbal, Čmovš, Hyčka - Vondrášek, Knapík, Kučera, Ljevakovič (60. Toutou), Moulis (60. Žitný) - Řezníček. Trenér: Hejkal.

Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Reinberk (60. Zahustel) - Havlík, Daníček - Kohút (76. Petržela), Jurečka (87. Dvořák), Navrátil - Zajíc. Trenér: Palinek.