<
>
    20. kolo, Základní část | sobota 14/12/2019, 14:30 | Andrův stadión | O2 TV stream MD

Návštěva: 2 412 diváků (19 % z kapacity 12 474)

Do první nadějné příležitosti zápasu se z pravé strany mezi dvěma hráči domácích uvolnil Havel, jehož zakončení doprostřed branky vyrazil Mandous na roh. Z něj pak hlavičkoval těsně vedle Jindřišek.

V 16. minutě předvedli hezkou kombinační akci domácí. Na jejím konci střílel Plšek vedle. O deset minut později napřáhl z 25 metrů olomoucký González, jehož ránu k tyči zneškodnil brankář Le Giang.

Po dobrých zákrocích brankáře Bohemians se po půl hodině hry měnilo skóre na druhé straně hřiště. Po závaru před brankou Olomouce nejdříve trefil tyč Vacek a míč do sítě následně dopravil Havel. Le Giang se vyznamenal také v 36. minutě, kdy vytěsnil Sladkého pokus.

Hanáci srovnali po 10 minutách druhého poločasu. Podaný hodil aut na brankáře Le Gianga, který odkopem trefil napadajícího Faltu, a od olomouckého záložníka se míč šťastně odrazil přímo do branky Pražanů.

V 60. minutě se Olomouc málem radovala z otočení skóre. Ve dvou velkých šancích se zjevil González, ani jednu z nich však nevyužil. Nejdříve zakončoval z dobré pozice do břevna a o malou chvíli později branku těsně minul. Jen o dvě minuty později se odhodlal k ráně z velké dálky Vepřek a nenápadným pokusem opět napálil tyč branky překvapeného Le Gianga.

Rozhodnout mohl tři minuty před koncem po skrumáži ve vápně hostů Hála, ale brankář Bohemians se proti jeho pokusu k tyči skvěle vymrštil. Olomouc tak desátým nerozhodným výsledkem v sezoně potvrdila pozici remízového "krále" ligy.

Radoslav Látal (trenér Olomouce): "Do zápasu jsme vstupovali s velkými problémy. Máme hodně zraněných hráčů a dva hráče jsme měli vykartované. Zejména Vít Beneš nám hodně chyběl, protože byl ve vynikající formě. Zápas byl o dvou poločasech. My jsme ten první úplně prospali. Nedostali jsme se do hry a měli jsme jen jednu střelu. Ve druhém poločase jsme přeskupili řady, začali jsme hrát na čtyři obránce a výkon se zlepšil. Byla také trochu bouřka v kabině. Vyrovnali jsme díky jejich velké chybě. Poté jsme měli spoustu příležitostí, kdy jsme mohli zápas dotáhnout do vítězného konce. Bohužel se nám to nepovedlo. Chtěli jsme dnes vyhrát, což se nám nepovedlo a jsme z toho zklamaní. Osobně mi v našich výkonech hrozně chybí emoce."

Luděk Klusáček (trenér Bohemians): "Jsem hodně zklamaný. Zápas jsme měli rozehraný jednoznačně na vítězství. Do inkasované branky jsme měli utkání pod kontrolou a byla otázka času, jestli se nám podaří vstřelit druhou branku. Potom jsme posadili Olomouc na koně tou hloupou chybou a musíme být šťastní, že jsme uhráli bod. Je to i chyba brankáře, ale za mě mu to Podaný neměl vůbec házet. U takto zkušených hráčů by se takové chyby neměly stávat. Závěr byl naopak v režii Olomouce. Tam jsme měli velké štěstí. Remíza je tak nakonec asi zasloužená. Ale pro mě to je zklamání, protože jsme ztratili vyhraný zápas."

SK Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 55. Falta – 30. Havel.
    Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Flimmel.
    ŽK: Vepřek, Jemelka, Zima – Podaný, Hůlka.
    Diváci: 2412.

Olomouc: Mandous – Sladký (85. Texl), Štěrba (25. Zima), Jemelka, Vepřek – Zahradníček (66. Hála), González, Zmrzlý, Plšek, Falta – Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

Bohemians: Le Giang – Köstl, Hůlka, Krch – Havel, Vacek (63. Bederka), Jindřišek, Hronek, Podaný (80. Záviška) – Nečas, Vodháněl (86. Keita). Trenér: Klusáček.