<
>
    13. kolo, Základní část | neděle 20/10/2019, 18:00 | AGC Aréna Na Stínadlech | O2 TV Sport

Návštěva: 12 362 diváků (72 % z kapacity 17 078)

Teplice se podle očekávaní soustředily na defenzivu a rychlé výpady a v první půli více hrála Sparta. Úvodní šanci měl v osmé minutě Kozák, který pálil ve skrumáži mezi domácími stopery, ale brankář Grigar byl na místě.

Další možnosti měli hosté poté, co hlavičkovali Kaya a Lischka. Na druhé straně ve 22. minutě po centru zakončil Jakub Mareš, ale gólman Heča zasáhl. Do největší šance první půle se těsně před pauzou dostal po přiklepnutí od Kozáka osamocený Kanga, ale nejlepší střelec Sparty v sezoně selhal.

I druhý poločas začali lépe hosté. Hned po změně stran se po zaváhání domácí obrany dostal míč nečekaně ke Kozákovi, který jej už ale nedokázal dostat mezi tyče. Vzápětí se domácí dožadovali penalty za ruku Hložka, ale sudí Machálek po poradě s videorozhodčím pokutový kop nenařídil.

V 59. minutě mohly jít Teplice do vedení. Kodeš vyslal tvrdou ránu z 20 metrů, ale brankář Heča vytáhl skvělý zákrok a vytlačil míč na tyč. Dvě slibné pozice nastartovaly větší aktivitu severočeského celku, ale v té chvíli paradoxně dala vedoucí gól Sparta.

V 68. minutě se po centru Hložka dostal k dorážce turecký stoper Kaya a Shejbalovi se již nepodařilo z brankové čáry míč odvrátit. Domácí marně reklamovali předchozí údajný faul na gólmana Grigara.

Teplice reagovaly střídáním a hrou na větší riziko, což hosté málem využili osm minut před koncem po Frýdkově ráně, kterou ale domácí srazili na roh.

Severočeši byli blízko k vyrovnání tři minuty před koncem, ale Řezníček hlavou poslal míč ve slibné pozici mimo tyče. V 89. minutě se už domácí útočník dočkal. Po rohu nůžkami poslal balon směrem na bránu Vondrášek a Řezníček přetlačil nedůrazného Frýdka. Sparťané si ještě mohli vzít vedení zpět, ale střídající Tetteh už v nastavení sám před Grigarem selhal.

FK Teplice - AC Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 89. Řezníček - 69. Kaya.
    Rozhodčí: Machálek - Moláček, Caletka - Ardeleanu (video).
    ŽK: Čmovs, Vondrášek, Kodeš, J. Mareš, Hejkal (trenér) - Plavšič, Trávník.
    Diváci: 12.362.

Teplice: Grigar - Paradin (74. Žitný), Čmovš, Shejbal - Vondrášek, Kodeš (80. Vyhnal), Kučera, Moulis (90.+3 Royo), Hyčka - J. Mareš, Řezníček. Trenér: Hejkal.

Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek - Hložek, Hašek, Kanga, Trávník, Plavšič (78. Hanousek) - Kozák (62. Tetteh). Trenér: Jílek.