<
>
    6. kolo, Základní část | pátek 16/08/2019, 18:00 | Střelecký ostrov | ČT sport

Návštěva: 6 681 diváků (100 % z kapacity 6 681)

Zatímco před necelými třemi týdny České Budějovice doma potrápily Spartu a vybojovaly s ní remízu 2:2, druhý tým z pražských "S" se ukázal jako výrazně zdatnější soupeř. Slavia od začátku utkání zatlačila Dynamo do defenzivy a bylo pouze otázkou času, kdy tým trenéra Trpišovského udeří.

Hosté se však přes evidentní herní suverenitu dlouho trápili v koncovce. Ve 12. minutě Coufalovu střelu vyrazil brankář Staněk, ve 21. minutě po rohu hlavičkoval nad břevno Hilál, který poprvé v ligové sezoně nastoupil v základní sestavě.

O pár sekund později opět po rohu mířil do stejných míst Hovorka. Ve 23. minutě po Coufalově autovém vhazování střílel z dobré pozice Souček do středu branky, kde stál připravený Staněk.

Českým Budějovicím se podařilo uhájit první poločas bez inkasovaného gólu, ale Slavia se prosadila hned v úvodu druhé části. Ve 48. minutě vypálil rumunský záložník Stanciu a jeho střela zapadla k tyči Staňkovy branky. Nejdražší letní posila červenobílých a bývalý sparťan se trefil podruhé v sezoně.

Od té chvíle Slavia trochu snížila tempo, kontrolovala hru, ale i tak se dostávala do šancí. V jedné z nich se v 76. minutě prosadil Olayinka, který technickou střelou ke stejné tyči jako Stanciu zvýšil na 2:0.

Šest minut před koncem se dočkal první branky v sezoně střídající Škoda, který hlavičkou z malého vápna zakončil povedenou kombinaci. Blízko ke čtvrtému gólu měl Hušbauer, jemuž po technické střele zkazilo radost břevno. Už v nastavení sudí Julínek kvůli předchozímu autu neuznal Škodovi druhou trefu v utkání.

Hlasy po utkání:

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Mrzí nás, že jsme nenavázali na předchozí domácí zápasy. Ale je třeba přiznat, že Slavia byla od začátku lepší a dostala nás pod tlak. Hráčům ani nemám co vytknout, prohráli jsme s lepším soupeřem. Chtěli jsme hrát aktivně, napadat rozehrávku, ale to se nám s ohledem na kvalitu soupeře nevedlo."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Vstoupili jsme do utkání dobře, hráli jsme dobře po celém hřišti až na posledních 20 metrů, kde jsme volili špatná řešení. Ve druhém poločase se to zlepšilo a pomohl nám gól Stanciua. Stanciu jde postupně nahoru. Dneska vypadal líp než před týdnem s Libercem. Je varianta, že by nastoupil v úterý v Kluži, zná protihráče, prostředí a ligu."

SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia Praha 0:3 (0:0)

Branky: 48. Stanciu, 76. Olayinka, 84. Škoda.
    Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Podaný - Marek (video).
    ŽK: Novák, Táborský - Kúdela, Zelený.
    Diváci: 6681 (vyprodáno).

Č. Budějovice: Staněk - Čolič, Havel, Novák, Kladrubský (79. Helešic) - Schranz, Javorek, Provod, Čavoš (70. Táborský), Mršič (61. Brandner) - Ledecký. Trenér: Horejš.

Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela, Zelený - Masopust (65. Van Buren), Souček, Hušbauer, Stanciu (78. Traoré), Olayinka - Hilál (76. Škoda). Trenér: Trpišovský.