<
17.kolo
>
    #KlubZSB
    1AC Sparta Praha1742:1244
    2SK Slavia Praha1630:1139
    31.FC Slovácko1721:1729
    4SK Sigma Olomouc1727:2028
    5FC Viktoria Plzeň1534:2326
    6FK Mladá Boleslav1532:2526
    7FC Baník Ostrava1622:1524
    8FC Slovan Liberec1623:2421
    9Bohemians Praha 19051613:1921
    10FK Teplice1613:1520
    11FC Hradec Králové1617:2317
    12FK Jablonec1615:2116
    13MFK Karviná1618:2913
    14FK Pardubice1713:2513
    15FC Zlín1615:3711
    16SK Dynamo České Budějovice1615:3410
    Kvalifikace o EL, Skupina o Evropu | sobota 01/06/2019, 15:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV Sport

    Góly

    • Bez branek

    Návštěva: 10 368 diváků (69 % z kapacity 15 081)
    Video
    Reportáž

    Baník na závěrečný zápas sezony nasadil po trestu za vyloučení mimo hru ve finále domácího poháru do základní sestavy uzdraveného kapitána Baroše, ale nebezpečnější na hřišti byli hosté. Už v 10. minutě to před Laštůvkou hořelo, ale na Wiesnerovu hlavičku uvnitř malého vápna nedosáhli Komličenko ani Mešanovič.

    Za dvě minuty už bylo ale vše jinak, neboť Středočeši bezvadně provedli rychlý kontr po pravé straně. Sérií tří přihrávek ve vápně zcela vyšachovali ostravskou obranu a Komličenko do odkryté brány vstřelil jeden ze svých snadnějších gólů.

    Baník mohl rychle odpovědět, když Holzer pasem středem hřiště rozběhl Kuzmanoviče, ale jeho rána levačkou pár decimetrů postrádala. S postupným útokem Ostravy hosté neměli moc potíží. Pokud se domácím povedlo kombinaci zrychlit, i soupeř musel zbystřit. Hrubý po rychlé narážečce před vápnem v 37. minutě pálil bez přípravy z velkého vápna a Šeda s námahou balon vyrazil.

    Největší možnost Baníku se v závěru půle narodila po standardní situaci. Balon propadl k nohám Stronatimu, ale na malém vápně se ostravský stoper v koncovce zamotal a ani nevystřelil.

    Druhou půli odstartoval hostující Přikryl ranou do břevna z přímého kopu, což byla na dlouhou dobu i jediná zajímavá situace. Baník se totiž navzdory snaze vinou nepřesností ve finální fázi do koncovky nedostával. Šedu tak ohrožoval nejvíce po standardních situacích. Mladoboleslavský gólman vyrazil Jánošovu bombu z voleje a v 80. minutě se bravurně natáhl i po Fillově umístěné hlavičce k tyči.

    Zápletku mohl vyřešit čtyři minuty před koncem Přikryl, ale po hostujícím brejku na malém vápně promáchl. Hosty to však mrzet nemuselo, protože křečovitý tlak Ostravy už vyzněl do prázdna. Baník nedokázal využít domácího prostředí, ve kterém v posledních třech ligových zápasech nedal ani gól.

    Mladá Boleslav se stala posledním českým zástupcem v příští sezoně evropských pohárů. Před ní si start zajistily mistrovská Slavia, Plzeň, Sparta a Jablonec.

    FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

    Branka: 12. Komličenko.
    Rozhodčí: Franěk – Vlček, Vitner – Hrubeš (video).
    ŽK: Kuzmanovič, Stronati, Baroš – Bucha, Hájek, Šeda.
    Diváci: 10368.

    Ostrava: Laštůvka – Fillo, Šindelář, Stronati, Fleišman – Holzer (49. Granečný), Jánoš, Jirásek (84. J. Šašinka), Hrubý – Kuzmanovič (72. Diop), Baroš. Trenér: Páník.

    Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Jugas, Hájek, Fulnek – Wiesner (75. Ladra), Hubínek, Bucha (62. Matějovský), Přikryl – Mešanovič (71. Takács), Komličenko. Trenér: Weber.

    Statistiky
    Sestavy

    Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

    Kumulované žluté karty: V případě spáchání disciplinárního přečinu Vyloučení pro druhé napomenutí podle § 46 Disciplinárního řádu FAČR se nebude žádné z těchto napomenutí evidovat pro účely evidence napomínání podle ustanovení § 47 Disciplinárního řádu FAČR, tj. pro účely trestání za opakované napomínání v příslušném soutěžním ročníku.

    V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

    LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

    Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

    LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.