<
>
    3. kolo, Skupina o záchranu | úterý 14/05/2019, 17:30 | Městský stadion Karviná | O2 TV stream MD

Návštěva: 1 942 diváků (40 % z kapacity 4 833)

Dukla od začátku sezony figurovala na dně tabulky. V Karviné k udržení nadějí na záchranu potřebovala zvítězit. Pražané, kteří mezi elitou hráli nepřetržitě od ročníku 2011/12, ztrácejí z posledního místa na soupeře nedostižných 11 bodů.

Slezané naopak ještě mají šanci na to, aby se vyhnuli baráži, kterou si proti druhému a třetímu týmu druhé ligy zahrají 14. a 15. celek z nejvyšší soutěže. Předposlední Karviná ztrácí na třináctou Příbram pět bodů.

Dukla vstoupila do zápasu o naději aktivněji a brzy měla blízko k vedení. Po souboji Dreksy s Tetourem nařídil rozhodčí Houdek penaltu, ale Podaného střelu vyrazil domácí brankář Pastornický.

Ve 22. minutě Slezané soupeře za neproměněný pokutový kop potrestali. Na Budínského rohový kop si naskočil Wágner a hlavou překonal Hrušku. Na druhé straně si na Podaného centr naskočil Tetour, ale Pastornický zasáhl.

Domácím vedoucí trefa výrazně pomohla a ještě do přestávky skórovali podruhé. Tři střely zpoza vápna se ještě neujaly, ale ve 42. minutě už Slezané slavili. Po Budínského přihrávce se dostal až před gólmana Hrušku Guba a jemným obloučkem zvýšil.

Třetí gól mohl přidat v 53. minutě Wágner, který obešel Hrušku, ale na brankové čáře zasáhl Bezpalec. Domácí poměrně s přehledem drželi náskok a Dukla zahrozila až v 70. minutě, kdy Kovalovu střelu vyrazil Pastornický.

Pražané už neměli síly na zvrat a ještě jednou inkasovali. V 78. minutě ještě Lingrův gól neplatil kvůli ofsajdu, ale z následné akce už doklepl míč v souladu s pravidly do sítě Wágner. Na kontě má v této ligové sezoně už 13 branek.

Hostům nebyl souzen ani jeden gól, střídající Djuranovič totiž trefil jen tyč. Karviná zdolala v lize Duklu poprvé po předešlých čtyřech porážkách.

František Straka (trenér Karviné): "Dva předcházející zápasy nás srazily dolů, dnes to bylo hodně důležité vítězství pro sebevědomí. Podržel nás Martin Pastornický, když chytil penaltu, gól z ní by nás dost nalomil. Vyřazovala z něj absolutní jistota během celého zápasu. Po penaltě jsme převzali otěže zápasu, zvládali jsme utkání takticky, na srdci hřeje i výsledek 3:0, povzbuzuje nás to do dalších duelů a hlavně pro baráž. Na ni musím připravit tým a zvládnout ji. Nic jiného mě nezajímá, i když vy říkáte, že máme ještě teoretickou šanci se jí vyhnout."

Roman Skuhravý (trenér Dukly): "Naše zápasy se na jaře podobají jako vejce vejci. Dobrý začátek vyústil v pokutový kop, který jsme neproměnili. Hodně silný Wágner pak uklidil míč do naší sítě při standardce. Celý zápas jsme se snažili a měli tam příležitosti, ale zase jsme dostali smolný gól. Neproměnili jsme další příležitosti ani ve druhé půli, proto jsme prohráli."

MFK Karviná – FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 22. a 79. Wágner, 42. Guba.
    Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Z. Koval.
    ŽK: Ba Loua, Krivák – Ostojič, González, Douděra.
    Diváci: 1942.

Karviná: Pastornický – Krivák, Dreksa (90. Suchan), Rundič, Záhumenský – Smrž – Moravec, Lingr, Budínský (85. Bukata), Guba (58. Ba Loua) – Wágner. Trenér: Straka.

Dukla: Hruška – Ostojič, Bezpalec, Souček – R. Koval (84. Douděra), Doumbia, Hanousek (66. González), Miloševič – Podaný (46. Djuranovič), Tetour – Hadaščok. Trenér: Skuhravý.