<
>
    3. kolo, Skupina o titul | úterý 14/05/2019, 20:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV Sport

Návštěva: 5 115 diváků (34 % z kapacity 15 081)

Důležitý zápas dvou hlavních aspirantů na páté místo se odehrál v sychravém a deštivém počasí v pětistupňovém chladu, který se podepsal i na kvalitě zápasu. Na promočeném trávníku byli domácí v první půli aktivnější, ale bez zraněných Baroše, Jánoše a čerstvě i Diopa byla ostravská ofenzíva bezzubá.

Zodpovědnost se na sebe snažil brát aktivně hrající Holzer, který se ve 36. minutě šikovně uvolnil ve středu hřiště a jeho prudká rána z 25 metrů byla prvním nebezpečným momentem zápasu, jenž musel vyřešit liberecký gólman Nguyen.

Jinak byl ale tlak Ostravy spíše platonický a chybělo mu zakončení. Až ve 45. minutě se znovu dostal k ráně Holzer, ale po ideálním Kuzmanovičově sklepnutí, z šestnácti metrů vysoko přestřelil.

Baník lépe vstoupil i do druhé půle a hned v úvodu měl možnost jít do vedení, jenže Mešaninov ani dorážející Holzer Nguyena nepřekonali.

Jalovou převahu Ostravy mohl utnout v 59. minutě Hybš. Liberecký bek si seběhl na levém křídle za záda domácí obrany a jeho vyloženou příležitost zmařil až Laštůvka.

Neustálý déšť utopil i náznaky kombinačního fotbalu, utkání oba týmy spíše jen dobojovaly. Jednu šanci Baník ještě měl: v 75. minutě přistál ideální centr na hlavě střídajícího Šašinky, který však hlavičkou z malého vápna minul.

V závěru se už rodily nebezpečné situace jen po standardních situacích a jedna z nich také rozhodla. Čtyři minuty před koncem se po rohovém kopu v závaru opřel do odraženého míče Mara a vstřelil jediný gól.

Ostrava takřka vzápětí po velké skrumáží v libereckém vápně mohla srovnat, ale Procházkova střela přes hlavu orazítkovala jen břevno. Ostrava v třetím vzájemném utkání na jaře s Libercem poprvé prohrála a přenechala Slovanu páté místo, které může v případě triumfu Slavie ve finále poháru znamenat účast v kvalifikačním utkání o Evropskou ligu s vítězem prostřední nadstavbové skupiny.

FC Baník Ostrava – FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 86. Mara.
    Rozhodčí: Matějček – Moláček, Myška.
    ŽK: Kuzmanovič, Mešaninov, O. Šašinka – Musa, Kozák, Hybš.
    Diváci: 5115.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Mešaninov, Jirásek (89. Šindelář), Fillo – Hrubý – Kuzmanovič (69. O. Šašinka). Trenér: Páník.

Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš – Breite – Potočný, Nešický (72. Pešek), Musa, Sýkora (90. Karafiát) – Kozák (84. Pázler). Trenér: Hornyák.