<
18.kolo
>
  #KlubZSB
  1SK Slavia Praha1756:1540
  2FC Viktoria Plzeň1735:1239
  3AC Sparta Praha1731:1633
  4SK Sigma Olomouc1826:1926
  5FC Hradec Králové1721:2026
  61.FC Slovácko1821:2726
  7Bohemians Praha 19051729:2925
  8FC Baník Ostrava1832:2524
  9FK Mladá Boleslav1726:2423
  10FC Slovan Liberec1722:2222
  11FC Zbrojovka Brno1727:3421
  12FK Teplice1823:4219
  13SK Dynamo České Budějovice1717:3118
  14FK Jablonec1825:3417
  15FC TRINITY Zlín1818:3314
  16FK Pardubice1714:4011
  30. kolo, Základní část | sobota 27/04/2019, 17:00 | Městský stadion Opava | ČT sport

  Góly

  • Bez branek

  Návštěva: 5 188 diváků (69 % z kapacity 7 550)
  Video
  Reportáž

  Horňák se z pozice asistenta do role hlavního trenéra posunul ve čtvrtek po odvolání Zdeňka Ščasného, který skončil na lavičce Letenských poté, co Sparta prohrála ve středu 0:3 v derby na Slavii v semifinále poháru. Na soutěžní výhru čekala Sparta do dneška tři zápasy, od výhry v 27. kola nad Zlínem (2:0) remizovala v derby na Slavii (0:0) a doma podlehla Karviné (1:3).

  Oproti středečnímu duelu se Slavií chyběli v základní sestavě Sparty vedle potrestaného Kangy také Costa a Plavšič a nahradili je Radakovič, Sáček a Karlsson. Domácí kouč Ivan Kopecký musel sáhnout už ve třetí minutě ke střídání a indisponovaného Stáňu nahradil Schaffartzik.

  Sparta měla převahu, ale šance v utkání dlouho chyběly. Až ve 25. minutě nebezpečné vystřelil z dálky Hložek. Vzápětí sebral na levé straně Hanousek míč Zapalačovi, dostal se až do vápna a střelou k levé tyči otevřel skóre.

  Další možnosti měli Drchal a Karlsson, které po Haškově dlouhém pasu dosprintoval až na dostřel opavské branky, ale Šroma nepřekonal. Pokusy domácích končily u defenzívy Pražanů či u Heči. Ve 43. minutě se po Jurečkově pádu ve vápně sudí Houdek počkal na vyjádření od videa, ale penaltu domácí nekopali. Před pauzou ještě přestřelil Zapalač.

  Hned na začátku druhého poločasu našel Karlsson zpětnou přihrávkou ve vápně Haška, ale ten ve velké šanci minul. Nespravil si chuť ani následným dalším pokusem o chvíli později, který kryl Šrom. Do další šance vyzval Karlsson Drchala, ale domácí gólman držel těsný náskok.

  V 61. minutě už se sparťané radovali z druhého gólu. Sáček přesprintoval od vlastní šestnáctky až k té hostující, kde obešel Simerského a přihrál Karlssonovi, který zamířil přesně k tyči. Blízko zvýšení byl za deset minut Drchal, ale skluzem nedosáhl před odkrytou brankou na Zahustelovu přihrávku.

  Největší příležitost domácích na zdramatizování utkání měl v 79. minutě po Jursově centru Žídek, ale hlavičkoval vedle pravé tyče Hečovy branky. Za pět minut mohl zvýšit Frýdek, ale hlavičkoval do tyče. Za domácí nevyužil ještě šanci Juřena a v 88. minutě dovršil skóre po Hložkově přihrávce Drchal.

  Hlasy po utkání:

  Ivan Kopecký (Opava): "My jsme měli, v případě, že bychom zvítězili, možnost se dostat skupiny o Evropu, ale od začátku zápasu Sparta prokázala svoji kvalitu. I když klukům nemůžu říct, že by nemakali, tak soupeř nás do ničeho nepustil. Naše snaha končila před šestnáctkou nebo nepřesnostmi, ale také kvalitou soupeře, který byl důrazný. Měli jsme nějaké centry a standardky, ale Sparta si to všechno ohlídala. K první brance došlo po naší zbytečné ztrátě, ale Hanousek by neměl takto projít až k vápnu bez nějakého ataku. Tím se soupeř dostal do pohody a každá jeho přechodová fáze směrem dopředu byla nebezpečná. Ve druhém poločase opět po naší zbytečné ztrátě soupeř přidal druhou branku a dá se říct, že dominoval. Dneska zvítězila kvalita. Není to pro nás jednoduché období a i na mimosportovním poli nezažíváme jednoduché věci, ale doufám, že se připravíme na zbývajících pět utkání a zvládneme to."

  Michal Horňák (Sparta): "Určitě je to takový dobrý odraz pro naše hráče a náš tým. Po těch dvou porážkách, kdy jsme dostali šest gólu, tak psychika hráčů nebyla nejlepší a jsme rádi, že jsme to takto zvládli. Nakonec jsme byli dneska my ti, kteří dali tři góly a doufám, že nám to pomůže před play off, zvedneme se a půjdeme psychicky nahoru. Branek mohlo být samozřejmě víc. My jsme těch gólů v posledních zápasech moc nedávali a dokonce jsme se ani moc nedostávali do příležitostí. Jsem rád, že jsme dali ty tři, ale samozřejmě si rozebereme všechny příležitosti. Do konce sezony zbývá jenom měsíc. Nevím, jestli se dá něco až příliš měnit. Budeme chtít hrát podobným stylem jako dneska - kolektivně, bojovně. Aby se hra fanouškům líbila a byli jsme spokojení. Jestliže nás všechny bude ta hra bavit, budeme se dostávat do šancí, tak si myslím, že by měla přicházet i vítězství."

  SFC Opava - AC Sparta Praha 0:3 (0:1)

  Branky: 25. Hanousek, 61. Karlsson, 88. Drchal.
  Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kříž - Orel (video).
  ŽK: Zapalač, Smola - Štetina, Frýdek, Hašek, Sáček, Drchal.
  Diváci: 5188.

  Sestavy:

  Opava: Šrom - Hrabina (80. Juřena), Simerský, Svozil, Žídek - Stáňa (3. Schaffartzik), Jurečka, Zavadil (62. Bernadina), Jursa, Zapalač - Smola. Trenér: Kopecký.

  Sparta: Heča - Zahustel, Radakovič, Štětina, Hanousek - Karlsson (82. Čivič), Hašek, Frýdek, Sáček, Hložek - Drchal (90. Hájek). Trenér: Horňák.

  Statistiky
  Sestavy

  Rozšířené ligové statistiky jsou k dispozici až od sezóny 2013/14. Statistiky jsou přebírány z údajů v zápisech o utkání a od externího dodavatele Instat Limited.

  V historickém přehledu lídrů jsou zobrazeni pouze hráči, kteří odehráli v lize alespoň 60 zápasů. V podrobném zobrazení pak figurují všichni hráči. Nejste si jistí, co daný parametr znamená? Podívejte se zde.

  LFA vynakládá odpovídající úsilí, aby zajistila spolehlivost a přesnost informací publikovaných na této webové stránce, může však dojít k technickým nepřesnostem či chybám při zpracování a vyhodnocení. Tyto mohou být po svém zjištění a podle uvážení LFA opraveny.

  Veškeré informace a údaje na této webové stránce, a to včetně jakýchkoliv statistik, jsou určeny pouze pro interní účely LFA a všeobecné informační účely. LFA, ani její dodavatelé, neposkytují jakoukoliv záruku ani nepřebírají jakoukoliv odpovědnost za správnost, aktuálnost ani přesnost informací publikovaných na této webové stránce, a to výslovně včetně jakýchkoliv statistik.

  LFA neodpovídá za jakékoliv škody či jiné újmy, které mohou vzniknout třetím osobám v důsledku spolehnutí se na správnost, aktuálnost či přesnost informací publikovaných na této webové stránce.