<
>
    25. kolo, Základní část | sobota 16/03/2019, 14:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV Fotbal

Návštěva: 10 593 diváků (70 % z kapacity 15 081)

Baník se pokusil soupeře překvapit změnou rozestavení se třemi stopery a minimálně v úvodu mu záměr vyšel. Jeden z nich Procházka se už ve čtvrté minutě na malém vápně protlačil po rohu Hrubého k hlavičce a s tečí jednoho z hostujících hráčů míč poslal za záda brankáře Šedy.

Začátek patřil domácím i přesto, že na posledním předzápasovém tréninku přišli o zraněného kapitána Baroše. Signálem ke změně vývoje mohla být parádní kolmá akce hostů z 24. minuty: Hubínek nádherně vysunul Ladru, kterého ale vychytal Laštůvka. Ladra vzápětí dokázal ohrozit Laštůvku i po rohu, ale jeho volej z dvanácti metrů letěl nad břevno.

Domácí kontrovali Šašinkou, jehož umístěnou hlavičku ale vyškrábl Šeda. Hostující kouč Weber už po půlhodině stáhl ze hry Křápku a nasazení Mešanoviče mělo pro hosty takřka okamžitý účinek.

Středočeši v závěru poločasu ostravskou defenzivu přece jen prolomili. Přetažený centr na zadní tyč vrátil Komličenko na malé vápno úplně neobsazenému Mešanovičovi, proti němuž Laštůvka neměl žádnou šanci.

I druhý poločas přinesl vyrovnanou bitvu. Domácí opticky více hráli s balonem, ale vyložené příležitosti se rodily sporadicky. Ostravské akce nejčastěji končily u hrotového útočníka Šašinky. Ten mohl rozhodnout v 65. minutě, po Flešimanově přihrávce si uvnitř vápna navedl míč na střed, ale zakončení slabší levačkou nebylo tak prudké, aby ho Šeda nezlikvidoval.

Baník měl v závěrečné desetiminutovce už zřetelně navrch. Převaze však chyběly šance a tak ani posedmé za sebou nedokázal v nejvyšší soutěži Boleslavské porazit.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "Viděli jsme mužný fotbal z obou stran, některé výkony z naší strany byly výborné. Celkový dojem pro mě byl dobrý. Konečně mužstvo zabralo a uvědomilo si, že bez týmové poctivé práce nedosáhneme výsledku. Bohužel nám chyběl ten jeden dokoplý balon do sítě. Měli jsme více šancí, ale Boleslav neustále zlobila a čekala na šanci. To útočné duo je obrovsky nebezpečné, když chvilku zaváháte. S přístupem to dnes bylo z naší strany dobré, pouze výsledek není takový, jaký jsme si přáli."

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): "Domácí na nás vyrukovali se třemi obránci a přiznám se, že nás to trochu zaskočilo. Znám trenéra Páníka a vím, že je to konzervativní trenér. Baník byl dvacet minut lepším týmem, navíc se dostal brzy do vedení ze standardky, což mě mrzí. Do konce poločasu jsme ale stačili vyrovnat a ve druhé půli jsme měli takových dvacet třicet minut herně navrch a vypadalo to, že bychom to mohli překlopit na naši stranu. Baník se pak ale znovu dostal do tlaku a mohl strhnout vítězství na svou stranu. Oceňuju, že oba týmy hrály až do konce na vítězství."

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Branky: 4. Procházka - 43. Mešanovič.
    Rozhodčí: Berka - Kříž, Kubr.
    ŽK: Diop - Jugas, Hájek, Přikryl, Komličenko, Matějovský, Hubínek, Mašek.
    Diváci: 10.593.

Ostrava: Laštůvka - Procházka, Šindelář, Stronati - Fillo, Jánoš, Hrubý, Fleišman - Diop, J. Šašinka (78. Holzer), Kuzmanovič (61. Granečný). Trenér: Páník.

M. Boleslav: Šeda - Křapka (33. Mešanovič), Hájek, Jugas, Fulnek - Takács, Hubínek - Ladra (79. Mašek), Matějovský (89. Tatajev), Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.