<
>
    22. kolo, Základní část | pondělí 25/02/2019, 18:00 | Sinobo Stadium | O2 TV Sport

Návštěva: 10 089 diváků (52 % z kapacity 19 370)

Slávistický trenér Trpišovský udělal po čtvrteční výhře 4:1 v Genku a postupu do osmifinále Evropské ligy tři změny v sestavě. Na levé straně místo zraněných Zmrhala a Bořila nastoupili Zelený se Stochem a ve středu zálohy místo Traorého dostal přednost Hušbauer.

Slovácko povzbuzené sérii výher nepřijelo do Edenu jen bránit a v první půli hrálo s favoritem otevřenou partii. Tým z Uherského Hradiště měl dokonce úvodní velkou šanci, Janoškovu důraznou hlavičku pod břevno však vyrazil gólman Kolář nad břevno.

V 26. minutě otevřeli domácí skóre. Daníček se srazil ve vlastním vápně se spoluhráčem a následně završil smolnou chvilku nešťastnou tečí Škodovy střely do vlastní sítě. Slovácko v lize inkasovalo po třech zápasech.

Hosté byli i po obdrženém gólu aktivní. Ve 34. minutě se dostal k zakončení Daníček a jeho tečovaná střela skončila těsně nad. To Slavia byla mnohem produktivnější. Ve 40. minutě utekl obraně Slovácka Stoch, nacentroval do vápna a Masopust z první před brankářem nezaváhal. Při druhém soutěžním startu za Pražany po zimním příchodu z Jablonce a jubilejním 150. ligovém utkání poprvé na jaře skóroval.

Trenér Slovácka Svědík po přestávce poslal na trávník dva čerstvé hráče Rezka s Hellebrandem, Slavia už ale držela otěže utkání pevně v rukách. V 56. minutě se v rohu vápna uvolnil Hušbauer a technickou střelou do horního rohu zvýšil na 3:0.

V 74. minutě mohl přidat další gól Škoda, který ale z penalty po zákroku hostujícího Rezka na Součka přestřelil. Trefil se až o dvě minuty později Souček z dorážky po střele střídajícího Baluty. Slavia potvrdila pozici týmu s nejlepším útokem a vyrovnala svou nejvyšší výhru v ligové sezoně.

SK Slavia Praha – 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Branky: 26. Daníček (vl.), 40. Masopust, 56. Hušbauer, 76. Souček.
    Rozhodčí: Ardeleanu – Kožár, Novák – Adam (video).
    ŽK: Kúdela, Traoré – Daníček, Navrátil, Divíšek.
    Diváci: 10089.

Slavia: Kolář – Coufal (78. Frydrych), Kúdela, Deli, Zelený – Souček, Král (75. Traoré) – Masopust (69. Baluta), Hušbauer, Stoch – Škoda. Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek (75. Reinberk) – Daníček – Diviš, Janošek, Havlík (46. Hellebrand), Navrátil – Zajíc (46. Rezek). Trenér: Svědík.