<
>
    21. kolo, Základní část | sobota 16/02/2019, 17:00 | Městský stadion Ostrava | O2 TV Sport

Návštěva: 10 798 diváků (72 % z kapacity 15 081)

Zápas, který mohl mnohé naznačit o složení elitní šestky, se nesl spíše v opatrném a taktickém duchu. Gólové šance v první půli počítali výhradně domácí. V 15. minutě Hrubý utěšenou ranou z šestnáctky rozvlnil boční síť, vzápětí se Baníku podařilo otevřít libereckou obranu rychlým kontrem, ale Holzer z nadějné situace zakončoval nepřesně.

Poté musel svůj um dvakrát prokázat liberecký gólman Nguyen. Vyrazil přímý kop exlibereckého Fleišmana a ve 43. minutě zhatil největší možnost Baníku po hlavičce Stronatiho z malého vápna.

Slovan se sice v první půli nedostal do zakončení, ale pár momentů, které mohly vést ke stoprocentním šancím, pokazil až v úplném finále špatnou přihrávkou.

Baník se vedoucího gólu dočkal v 57. minutě: Fillovu střelu před Nguyenem jemně tečoval Baroš a na změnu směru nedokázal liberecký brankář včas reagovat. O tři minuty nato ale Nguyen vytěsnil těžkou ránu Hrubého.

Kouč Páník měl vzápětí šťastnou ruku při střídání. Sotva Diop vběhl na hřiště, dostal na zadní tyč přesnou přihrávku hlavou od Hrubého a balon pohodlně uklidil do sítě. O den později tak dodatečně oslavil páteční 26. narozeniny.

Klid ale domácí zdaleka ještě neměli. Liberec vzkřísil deset minut před koncem po rohovém kopu a teči ze skrumáže Kačaraba. Severočeši vycítili nervozitu na domácí straně a byli dále nebezpeční.

Vyrovnáním zaváněl kontr z 85. minuty, ale Hybš technickým pokusem těsně přestřelil a Slovanu se neurodilo ani ze závěrečných centrů do vápna. Na Ostravu tak v tabulce ztrácí deset bodů.

Bohumil Páník (trenér Ostravy): "V první půli jsme tahali za kratší konec. Soupeř byl lepší ve středu pole, ale ve druhé půli jsme ho vykryli lépe, dostávali jsme se do akcí a dali jsme i gól. Otevíralo se nám to pak, přišel druhý gól a bylo jasné, že soupeř bude riskovat, aby dal kontaktní, což se mu podařilo. Soupeř byl technicky vyspělý, nepříjemný hlavně v šestnáctce, ale nám dneska zahráli výborně oba stopeři a dokázali Kozáka uhlídat. Odskočili jsme soupeři, který nás chtěl dneska doskočit, to je pro psychiku mužstva velmi dobré."

Zsolt Hornyák (trenér Liberce): "Jsme zklamání, co se týká výsledku. Ale hráčům musíme poděkovat za bojovnosti. Jeli jsme tu minimálně pro remízu, ve druhé půlce jsme udělal dvě hrubky a domácí nás potrestali. Přizpůsobili jsme se nakopávaným míčům, nabádali jsm hráče, abychom hráli více po zemi. Je škoda, že jsme ten gól dali až za stavu 0:2. Šli jsme do vabanku se třemi beky. Musa šel vedle Kozáka, bylo to lepší, ale bod nemáme. Měli jsme minimálně uhrát remízu."

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 2:1 (0:0)

Branky: 57. Baroš, 70. Diop - 80. Kačaraba.
    Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Vlček.
    ŽK: Pazdera - Kozák, Mara, Karafiát, Breite, Musa.
    Diváci: 10.798.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý (78. Jirásek), Holzer (87. Šindelář) - Kuzmanovič (67. Diop), Baroš. Trenér: Páník.

Liberec: Nguyen - Mikula (85. Pázler), Karafiát, Kačaraba, Hybš - Breite, Mara - Potočný, Nešický (69. Musa), Pešek (75. Malinský) - Kozák. Trenér: Hornyák.