14SFC Opava99:187
    15SK Sigma Olomouc99:186
    16FK Dukla Praha96:203
    9. kolo | neděle 23/09/2018, 18:00 | EDEN ARÉNA

Návštěva: 15 272 diváků (75 % z kapacity 20 232) | Rozhodčí: O. Pechanec - I. Nádvorník, L. Ratajová (J. Váňa)

Slávistický trenér Trpišovský udělal oproti čtvrtečnímu vítěznému utkání s Bordeaux v Evropské lize dvě změny v sestavě, když místo Bořila s Traorém nasadil Zeleného s Balutou. Kouč Bohemians Martin Hašek starší se musel obejít bez Hilála či Vaníčka. Oba celky na lavičce náhradníků přivítaly uzdravené marody - na hostující střídačce začal Mašek a na domácí Mešanovič.

Slavii se v úvodu příliš nedařilo a ve 14. minutě mohli udeřit Bohemians. Martin Hašek mladší napřáhl z dálky a domácí brankář Kolář jen sledoval, jak míč trefil břevno. V 25. minutě červenobílí přišli o dalšího útočníka - Tecl si v souboji poranil koleno a vystřídal ho Matoušek, který dosud odehrál za Slavii jen 16 minut.

Červenobílí se v druhé části první půle zvedli a po půlhodině začali výrazně hrozit. V 35. minutě nejprve Stochovu střelu vyrazil Valeš a následně Matoušek ve velké šanci pálil nad. Domácí pokračovali v tlaku a brankář Bohemians v krátkém sledu vytěsnil Zmrhalovu i Stochovu ránu.

Drtivá slávistická tříminutovka nakonec vedoucí gól přece jen přinesla. Souček posunul na Zmrhala a ten z levé strany křížnou přízemní střelou propálil Valeše. Reprezentační záložník navázal na čtvrteční trefu s Bordeaux, kterou rozhodl o výhře 1:0. Slavia mohla ještě do pauzy zvýšit, ale Součkovu hlavičku v nastavení vyrazil hostující brankář.

Po přestávce postupoval do úniku Reiter, ale domácí Zelený se stihl vrátit a vypíchl míč. "Klokani" se začali osmělovat a v 66. minutě byli blízko vyrovnání. Střelu Filipa Haška vyrazil Kolář jen do strany k Vodhánělovi, jehož tečovaný pokus skončil těsně mimo.

V 78. minutě zahrozili i slávisté, Kúdelovu střelu na bližší tyč však vyrazil Valeš. Přestože domácím po zápase s Bordeaux ubývaly síly, tři body už udrželi.

SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)

Branka: 37. Zmrhal.
    Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Ratajová.
    ŽK: Zelený, Frydrych – Krch.
    Diváci: 15272.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Souček – Stoch (87. Frydrych), Baluta (68. Traoré), Hušbauer, Zmrhal – Tecl (25. Matoušek). Trenér: Trpišovský.

Bohemians: Valeš – Dostál, Bederka, Krch, Schumacher (85. Šmíd) – Reiter, F. Hašek, M. Hašek ml., Vodháněl (76. Bartek) – Nečas, Záviška. Trenér: M. Hašek st.