<
>
    17. kolo, Základní část | sobota 01/12/2018, 17:00 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | O2 TV Sport

Návštěva: 5 124 diváků (64 % z kapacity 8 000)

Sparta počtvrté z posledních pěti kol nevyhrála a může přijít o třetí místo. Naopak Slovácko v lize pod novým trenérem Martinem Svědíkem podruhé za sebou zvítězilo a v neúplné tabulce poskočilo na desátou příčku.

Trenér Sparty Ščasný zařadil do základní sestavy všechny bývalé hráče Slovácka brankáře Heču, obránce Čiviče a útočníka Tetteha. V domácím týmu oproti vítěznému duelu v Ostravě s Baníkem chyběl pouze zraněný obránce Reinberk, kterého nahradil Divíšek.

Slovácko se od úvodu snažilo hrát otevřenou partii. V páté minutě se dostal do šance Havlík, který ale poslal míč jen do Heči. Sparta přidala po čtvrthodině hry, získala převahu, které ale chybělo přesné zakončení.

Po centru Stanciua ve 22. minutě zahrál domácí Daníček rukou, Kangovu nepřesnou střelu z penalty ale brankář Trmal vyrazil. Gólman Slovácka vynikl i v 36. minutě, kdy stačil vyrazit hlavičku Tetteha. Z protiútoku po Kalabiškově centru z levé strany našel Navrátil volného Zajíce, který poslal míč do sítě. Sudí Příhoda ale po konzultaci s videorozhodčím Hrubešem branku kvůli ofsajdu odvolal.

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko znovu aktivně. Ve 48. minutě se po Kalabiškově přihrávce dostal k zakončení Janošek, jehož pokus pod břevno Heča vyrazil a vzápětí v další šanci Navrátil zbrkle přestřelil.

Sparta postupně převzala režii zápasu do svých rukou. Z převahy se také Pražané dostali do vedení, když v 61. minutě po přihrávce od Čiviče skóroval Pulkrab.

Slovácko však nerezignovalo. V 77. minutě byl za úder do obličeje Zajíce po zhlédnutí videa vyloučen hostující Kanga, který se vrátil do ligové sestavy po vypršení karetního trestu, a domácí přesilovku využili.

V 84. minutě našel Havlíkův centr Zajíce, který zblízka prostřelil Heču. Těsně před vypršením základní hrací doby lehce udeřil hlavou Čivič bez míče domácího Kuchtu. Rozhodčí Příhoda, který si situaci znovu ověřil na videu, poslal hosty do devíti, a Slovácko navíc mělo možnost penalty. Tu proměnil Havlík a ve třetí minutě nastavení otočil stav.

Sparta mohla i v dvojnásobném oslabení srovnat, když po zákroku na Costu nařídil Příhoda pokutový kop. Střídající Ristič však v sedmé minutě nastavení přestřelil a Letenští nedali v lize třetí penaltu po sobě.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 2:1 (0:0)

Branky: 84. Zajíc, 90.+3 z pen. Havlík - 61. Pulkrab.
    Rozhodčí: Příhoda - Flimmel, Kubr - Hrubeš (video).
    ŽK: Juroška, Kalabiška, Janošek, Hofmann - Frýdek, Stanciu.
    ČK: 78. Kanga, 90. Čivič (oba Sparta).
    Diváci: 5124.

Slovácko: Trmal - Juroška, Krejčí, Hofmann, Divíšek - Daníček (72. Kuchta) - Navrátil (79. Petr), Havlík, Janošek, Kalabiška - Zajíc. Trenér: Svědík.

Sparta: Heča - Chipciu, Radakovič, Costa, Čivič - Stanciu, Kanga, Frýdek, Plavšič (90. Ristič) - Pulkrab (79. Wiesner), Tetteh. Trenér: Ščasný.