<
>
    17. kolo, Základní část | pátek 30/11/2018, 18:00 | AGC Aréna Na Stínadlech | ČT sport

Návštěva: 1 187 diváků (7 % z kapacity 17 078)

Tepličtí výborně vstoupili do utkání a už ve třetí minutě otevřeli skóre. Nepovedenou Oscarovu hlavičku vystihl Trubač, přistrčil míč Horovi a ten po kličce Nguyenovi zakončil do odkryté branky. Pro Liberec to byl teprve třetí inkasovaný gól za posledních osm ligových utkání.

Domácí byli i v dalším průběhu první půle aktivnější. Nguyen zastavil střelu Trubače, který později po přistrčení od Vaněčka minul branku. Krátce před pauzou pak po standardní situaci Vaněček v ideální pozici promáchl.

Teplickou pojistku nepřidal ani v 54. minutě Kučera, jehož hlavičku Nguyen reflexivně zneškodnil. O chvíli později Hora hlavičkoval nad břevno. Libereckého brankáře pak nepřekvapil ani Hyčka střelou z úhlu.

Až v 69. minutě poprvé vážněji zahrozil Slovan. Potočný vysunul střídajícího Pázlera, ale jeho ránu domácí brankář Grigar vytáhl mimo. Na druhé straně se po Kučerově rohu míč odrazil od Pázlera, ale Nguyen na brankové čáře dalším skvělým zákrokem zabránil vlastnímu gólu.

V nastaveném čase ještě přestřelil branku domácí náhradník Luts, ale tepličtí fotbalisté nejtěsnější náskok udrželi. V nejvyšší soutěži neprohráli s Libercem popáté za sebou a z toho počtvrté zvítězili.

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Myslím, že Liberec v současné době disponuje nejlepší rozehrávkou, co se týče vykombinovat akci od gólmana až do gólu. Chyběl jim Ševčík, zaplaťpánbůh za to. My jsme na to chtěli reagovat tím, že jsme nasadili Grigara kvůli rozehrávce a snažili jsme se stáhnout níž Kučeru, abychom nenakopávali balony. Šli jsme také kombinací od našeho brankáře. Liberec na to reagoval až ve 25., 30. minutě, kdy na nás vysunul větší počet hráčů. Myslím, že první půli jsme mohli dát ještě gól Vaněčkem a Trubačem. Ve druhé půli už ta hra byla nahoru dolů. Některé pasáže jsme měli řešit líp, do gólu, ale nevyřešili. Liberec byl od 60. minuty silnější na míči, nicméně my jsme měli větší počet možností vstřelit gól. Nedostali jsme branku, vyhráli jsme s nebezpečným Libercem 1:0, jsme velmi spokojení."

Zsolt Hornyák (trenér Liberce): "Moje mužstvo velmi špatně vstoupilo do zápasu, ve druhé minutě jsme vyprodukovali hrubou chybu, z níž jsme inkasovali. Nejcitelnější problém byl střed pole, kde soupeř získával druhé, odražené míče. Při podpoře útoku nám chyběla kolmost a přímočarost. I když jsme chvilkami kontrolovali hru, hodně míčů šlo směrem dozadu, ne dopředu, což byla předtím naše síla. Druhý poločas jsme měli jsme nějaké dvě šance Aaronsem a Pázlerem. Oduševnělý týmový výkon v tomto zápase nebyl jako minule proti Plzni. Vždycky opakuji, že naše mužstvo musí vždy hrát na sto procent, nestačí padesátiprocentní výkony, které byly dneska vidět na hřišti. Soupeř zaslouženě vyhrál 1:0. Zaostali jsme v preciznosti, bojovnosti. Hlavně v prvním poločase byla velmi citelná nepřítomnost Petra Ševčíka."

FK Teplice - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 3. Hora.
    Rozhodčí: Matějček - Caletka, Šimáček.
    ŽK: Čmovš, Vaněček - Hybš, Pešek.
    Diváci: 1187.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Čmovš, Král, Krob - Hora, Ljevakovič, Kučera, Hyčka (77. Luts) - Trubač (89. Hošek) - Vaněček (73. Červenka). Trenér: Hejkal.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný, Breite, Oscar (78. Malinský), Pešek - Mara (46. Pázler) - Aarons (70. Oršula). Trenér: Hornyák.