>
    12. kolo, Základní část | sobota 28/10/2017, 17:00 | Městský fotbalový stadión

Bez branek

Návštěva: 3 012 diváků (28 % z kapacity 10 785)

Brňané vsadili na aktivní a jednoduchou hru, když po získání míče jej bez dlouhého vymýšlení nakopávali do útoku. Po dvaceti minutách začala přinášet tato taktika i šance. V rychlém sledu za sebou domácí kanonýr Škoda zahodil tři příležitosti - všechny jeho pokusy dokázal brankář Rada vyškrábnout na roh.

Dukla se snažila po zisku míče o rychlé protiútoky, většinu z nich táhla po levé straně, akcím ale chybělo přesné zakončení. Brňané postupně získali územní převahu, ze které Škoda spálil další gólové možnosti. Ve 41. minutě se po akci Koného a Pilíka s Kratochvílem ocitl zcela sám před Radou, který jeho střelu placírkou do volné části branky vyrazil přes tyčku do pole.

Po změně stran Zbrojovka přešla od dlouhých nákopů více ke kombinačnímu fotbalu, ale její akce narážely na pozornou obranu Dukly, která na rozdíl od prvního poločasu častěji vyrážela do rychlých protiútoků. Největší šanci měl ve 49. minutě Holenda, když unikl domácím zadákům a jeho cestu k brance stíhající Pavlík zastavil čistým skluzem.

Na druhé straně v 74. minutě střílel po Škodově centru z levé strany Koného. V závěrečných dvaceti minutách několikrát zahrozila neúspěšně i Dukla. Zbrojovka tak zůstala předposlední a pokud by Jihlava v neděli vyhrála v Mladé Boleslavi, odsunula by Brno na poslední příčku.

Ohlasy trenérů

Roman Pivarník (trenér Brna): "Jsme si vědomi toho, že doma potřebujeme vyhrávat a naplno bodovat. Na dnešním zápase vidím jediné negativum, že jsme nevyhráli. Měli jsme výborný vstup do utkání. Vytvořili jsme si hodně čistých gólových šancí, které jsme měli proměnit. To je jediné, co týmu mohu vytknout. V našem výkonu bylo obrovské nasazení, hráči šli na doraz svých možností. Je škoda, že jsme takto rozehraný zápas nedotáhli do úspěšného konce. Michal Škoda mohl se svými šancemi naložit lépe. Určitý pokrok v naší hře je. Cítíme, že jsme podali dobrý výkon."

Jaroslav Hynek (trenér Dukly): "Brno využilo všech svých předností. Mělo kvalitní standardní situace, uhrávalo souboje. Nám první poločas úplně nesedl. Chvíli nám trvalo, něž jsme si zvykli na terén a na tento typ fotbalu. Měli jsme první šanci. Ale další tři, nebo čtyři měla Zbrojovka, které mohla zvládnout. Brankář Rada nás podržel. Byli jsme rádi, že jsme uhráli první poločas s nulou. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Hrálo se nahoru, dolů a měli jsme také šance. Bod musíme jednoznačně vzít, Zbrojovka byla lepší. Měla také více standardních situací. V nich jsme ale obstáli a podařilo se nám je ubránit."

FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Arnošt.
    ŽK: Kratochvíl - Miloševič, Podaný.
    Diváci: 3012.

Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Juhar (22. Pilík), Kratochvíl, Polák, Lutonský (77. Fortes) - Koné, Škoda. Trenér: Pivarník.

Dukla: Rada - Kušnír (46. Bezpalec), Holek, Jiránek, Podaný - Miloševič, Bílovský, Mustedanagič (59. Duranovič) - Brandner (79. Koreš), Holenda, Schranz. Trenér: Hynek.