<
>
    18. kolo, Základní část | sobota 25/02/2017, 16:00 | Městský fotbalový stadión

Návštěva: 3 818 diváků (35 % z kapacity 10 785)

Souboj dvou týmů ze suterénu tabulky nabízel opatrný fotbal. Na první větší šanci zápasu diváci čekali až do dvacáté minuty a hned to byla tutovka. Nigerijec Ashiru unikl po pravé straně hřiště, obešel dva hráče a předložil přesný pas na Lutonského, jehož střelu z hranice vápna Dúbravka vytáhl konečky prstů.

Liberec názorně ukazoval, proč dal v lize jen jedenáct branek. V prvním poločase vyslal na Melichárka jen dvě střely a obě byly hodně nepřesné. Domácí byli v první poločase aktivnějším týmem, největší šanci měl v závěru prvního poločasu Řezníček, který po centru Zavadila parádní bombou orazítkoval břevno.

Druhý poločas začal podobně, hlavně Ashiru vytvářel svým spoluhráčům prostory na zakončení. V 50. minutě poslal z pravé strany centr na hlavu Řezníčka, který ale na Dúbravku ještě nevyzrál. Posléze to nigerijský fotbalista vzal rovnou na sebe a přízemní střelou protáhl libereckého brankáře.

Slovan hrál na brejky, jeden takový málem využil Bartl, ale obránce Pavlík dokázal uhasit požár na poslední chvíli. V 80. minutě se po centru Zavadila dostal do šance Pavlík, míč proletěl na malé vápno a Řezníček ho prudkou hlavičkou poslal do sítě.

Liberec mohl pět minut před koncem vyrovnat ze své největší šance, ale Potočného přímý kop Melichárek s obtížemi vyrazil a dorážející Ševčík hlavičkou těsně přestřelil. Zbrojovka mohla v hektickém závěru přidat druhou branku, jenže Řezníček s Přichystalem neuspěli. Domácí tým oslavil teprve třetí výhru v sezóně, doma se radoval poprvé od srpnového vítězství nad Slováckem.

Svatopluk Habanec (trenér Brna): "Byli jsme lepším týmem, drželi častěji míč na svých kopačkách, měli i více brankových příležitostí. První poločas byl z naší strany dobrý, chtěli jsme hrát nátlakový fotbal, posílat míče po křídlech, což se povedlo jen zčásti. Druhá část byla podobná a nakonec přišla i zasloužená branka. Tři body jsou pro nás hrozně důležité. Liberec vsadil v závěru na jednu kartu, jen je škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Známe situaci v tabulce a je jasné, že nesmíme usnout na vavřínech."

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Chtěli jsme pokračovat v dobré defenzivní činnosti z minulého utkání. Řekl bych, že jsme zazdili několik brejkových situací, které jsme měli vyřešit lépe. V prvním poločase měla Zbrojovka dvě dobré šance, trefila i břevno, podržel nás gólman. Ve druhé části jsme se dostali pod tlak a v momentě, kdy se utkání vyrovnalo, a tlak Brna ustál, jsme inkasovali. Už to vypadalo, že utkání můžeme nějakým způsobem uhrát, jenže Brno po rohu využilo svou šanci. Závěr už jsme hráli vabank."

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branky: 80. Řezníček.
    Rozhodčí: Příhoda - Antoníček, Pochylý.
    ŽK: Šural, Polák - Potočný.
    Diváci: 3 818.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Ashiru (90. Buchta), Zavadil, Polák, Lutonský (75. Přichystal) - Řezníček, Škoda (65. Tašči). Trenér: Habanec.

FC Slovan Liberec: Dúbravka - Kúdela, Latka, Coufal, Mikula - Bartl (84. Baroš), Souček, Breite (73. Bosančič), Kerbr - Potočný, Voltr (63. Ševčík). Trenér: Trpišovský.