<
>
    3. kolo, Základní část | pátek 12/08/2016, 18:00 | Energon Arena | ČT 2

Návštěva: 3 381 diváků (37 % z kapacity 9 100)

Důležitý moment nastal už ve 3. minutě, kdy chyboval plzeňský bek Matějů a do obrovské šance se hnal domácí Majtán. Sám před Kozáčikem však zakončení uspěchal a přestřelil. Vedle přitom nabíhal volný Peltier, který mohl zakončovat do prázdné branky.

Plzeň udělala znovu několik změn v sestavě a poprvé nasadila do základní sestavy posily Hromadu a Bakoše. Po chvíli trápení se Viktoria rozehrála a v 7. minutě Matějů napálil břevno.

Ve 24. minutě už Plzeň udeřila. Přímý kop Bakoše neudržel brankář Hruška a při snaze chybu napravit fauloval Hubníka. Akce pokračovala a Hejda z dorážky skóroval. Sudí gól kvůli ofsajdu neuznal, ale odpískal penaltu za Hruškův faul. Pokutový kop zahrával Bakoš a s jistotou proměnil. Dal tak svůj první gól po návratu do Plzně.

Ještě do poločasu ukončil své střelecké trápení v nové sezoně Ďuriš. Naběhl si na rohový kop Kopice a hlavou přeloboval míč až na zadní tyč. Navíc hned po nástupu do druhé půle Ďuriš po pravé straně utekl, jeho centr před brankou propustil Bakoš a dobíhající Kovařík už měl snadnou úlohu trefit odkrytou branku.

Příbram si pak přeci jen vytvořila převahu, což umocnilo zbytečné vyloučení plzeňského Kopice v 73. minutě po druhé žluté kartě. Ale Viktoria už se s přehledem ubránila. Příbram tak v nové sezoně kromě bodu čeká i na vstřelený gól a s Plzní má z posledních čtyř vzájemných zápasů skóre 2:16.

Martin Pulpit (trenér Příbrami): "Ve druhé minutě jsme neproměnili tisíciprocentní šanci. Tohle musí Majtán proměnit. Zvláště na začátku utkání, kdy není unavený. Buď lépe vystřelit, nebo jít do dlouhé kličky. Zápas by se pak vyvíjel jinak. Škoda, že jsme dostali zvláštní branku. Dosud nevím, o co tam před penaltou šlo. Musím se na to nejprve podívat. Druhá branka byla také zbytečná, protože ještě dneska jsme si standardky soupeře ukazovali a trénovali jsme to. Dnes nemohu chválit tým za výkon, jen jednotlivce. Naopak od Majtána a Pilíka čekám více. Udělal se tu velký řez v kádru, protože jinak by to dopadlo hůře než v minulé sezoně. Mužstvo pracuje dobře, chybí jen přidaná hodnota a osobní odvaha v utkání. Když šance neproměníte, nemáte šanci na bodový zisk."

Roman Pivarník (trenér Plzně): "Řekli jsme si nějaké věci po zápase s Bohemkou. Měli jsme čas pracovat na zrychlení hry a tím jsme se i prezentovali. Matějů udělal hrubou chybu a mohlo se to pro nás vyvíjet špatně. Přežili jsme to a začali jsme dobře přenášet hru, chodily centry ze stran. Byli jsme nebezpeční, i po standardkách. Je škoda, že se nechal vyloučit Kopic. Za stavu 0:3 to byl na půlce nic neřešící faul. To byla nedisciplinovanost. Určitě to byl náš nejlepší výkon v sezoně. Venku pro nikoho nejsou zápasy lehké. Jsem rád, že jsme vyhráli a dali tři góly, navíc se trefili i Bakoš s Ďurišem. Do ideálu to má ale ještě hodně daleko."

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Branky: 24. Bakoš z pen., 37. Ďuriš, 48. Kovařík.
    Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Hrabovský.
    ŽK: Chaluš, Hruška, Rezek, Divíšek - Hromada, Kopic, Kovařík.
    ČK: 73. Kopic.
    Diváci: 3381.

1. FK Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Divíšek, Ferrara - Trapp, Krameš - Peltier (75. Brandner), Pilík (53. Pecháček), Rezek (84. Burnání) - Majtán. Trenér: Pulpit.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hromada (86. Kučera) - Kopic, Bakoš (76. Rajtoral), Kovařík - Ďuriš (81. Krmenčík). Trenér: Pivarník.