<
>
    3. kolo, Základní část | sobota 13/08/2016, 17:00 | Stadion Střelnice

Návštěva: 2 386 diváků (42 % z kapacity 5 690)

Jablonec vstoupil do utkání aktivně a hned v šesté minutě otevřel skóre. Trávníkův přímý kop z levé strany se dostal až k zadní tyči, odkud jej umístil hlavou do sítě Wágner. Autor hattricku z úvodního kola proti Karviné si připsal čtvrtou branku v ligové sezoně.

Slovácko, které v Jablonci vyhrálo ligový zápas jen jednou, ale brzy srovnalo. V 19. minutě napálil odražený balon za vápnem stoper Rada a jeho tečovaná střela zapadla za brankáře Hrubého.

V 28. minutě mohli hosté dokonce otočit stav, ale Košútovu hlavičku vytáhl domácí gólman nad břevno. Na druhé straně pak z otočky minul jablonecký Mehanovič.

Po změně stran ubylo šancí a domácí brzdilo množství nepřesností. Tým z Uherského Hradiště nevýrazný výkon favorita ztrestal v 77. minutě. Kerbr posunul do strany na Civiče a jeho střílený centr napálil do sítě z voleje střídající Havlík, který byl v té chvíli na trávníku jedenáct minut.

Slovácko ale na teprve druhou ligovou výhru v Jablonci a první od roku 2002 nedosáhlo, protože střídání vyšlo i domácímu kouči Frťalovi. Mihálik se čtyři minuty po příchodu na hřiště dostal po Pospíšilově kolmici do úniku a prostřelil Heču.

Severočeši mohli v 87. minutě nakonec rozhodnout i o své výhře. Sudí Příhoda nařídil přísnou penaltu po Reinberkově zákroku na Kubistu, ale Wágner z pokutového kopu přestřelil a nedal pátý gól v ligové sezoně.

Zdenko Frťala (trenér Jablonce): "Na rozdíl od prvního utkání nám vyšel vstup do zápasu, šli jsme do rychlého vedení. Jenže další dvě příležitosti jsme nevyužili. Soupeř ukázal svou kvalitu, nedostali jsme se příliš do hry, která by byla více založena na kombinaci. Tomáš Wágner svedl v útoku hodně soubojů, ale celkově nám chyběla lehkost a sebevědomí. Kluci se nevzdali a tou jednoduchostí jsme dotlačili zápas do remízy 2:2. Kdybychom dali i penaltu, mohli jsme i slavit, v tom je ten fotbal krásný. Každopádně remíza je podle mě zasloužená."

Stanislav Levý (trenér Slovácka): "Měli jsme jinou představu o vstupu do zápasu. Šestá minuta a nepokrytá standardní situace soupeře, na které jsme se speciálně připravovali. Byla tam individuální chyba a museli jsme zápas dohánět a otáčet. Náš výkon nebyl příliš kvalitní, přesto jsme šli do vedení 2:1 a směřovali jsme ke třem bodům. Bohužel nechali jsme tam propadnout dlouhý balon, z kterého domácí vyrovnali. Pak domácí nedali ještě penaltu, takže ve finále musíme být s bodem spokojeni, i když si myslím, že dnes tu byla šance zvítězit."

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)

Branky: 6. Wágner, 83. Mihálik - 19. Rada, 77. Havlík.
    Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Koval.
    ŽK: Nový, Hübschman - Šumulikoski, Civič.
    Diváci: 2 386.
    Hráči utkání: Hájek - Baroš.

Jablonec: Hrubý - Nový, Pernica, Kouřil, Hybš - Trávník (79. Mihálik), V. Kubista, Hübschman, Jiráček (66. Bazal) - Mehanovič (53. Pospíšil), Wágner. Trenér: Frťala.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček (73. Zajíc) - Diviš (90. Biolek), Ťok (66. Havlík), Civič - Kerbr. Trenér: Levý.