<
>
    2. kolo, Základní část | neděle 07/08/2016, 19:00 | AGC Aréna Na Stínadlech | O2 TV Sport

Bez branek

Návštěva: 14 782 diváků (87 % z kapacity 17 078)

Sparta nastoupila s několika změnami v sestavě oproti středeční neúspěšné odvetě třetího předkola Ligy mistrů se Steaou Bukurešť. V brance místo Bičíka nastoupil Koubek a v obraně dostal šanci Mazuch, který nahradil Brabce, jenž se pod vyřazení v Rumunsku podepsal vyloučením. Na lavičce zůstali také Šural se Zahustelem.

Hosté měli v úvodu mírně navrch a dostali se do dvou příležitostí, ale Lafata ani Konaté neuspěli. Teplice zahrozily až ve 24. minutě a hned z toho byla největší šance prvního poločasu. Po rychlé akci po pravé straně se k centru dostal zcela osamocený Potočný, jenže trefil pouze břevno.

Do druhého poločasu vstoupily lépe domácí, ale Hora mířil těsně nad a Potočný jen trefil Koubka. V 62. minutě šli dokonce tepličtí ve dvou na brankáře, ale Fillo možnost na přihrávku před prázdnou branku prováhal. Sparta poté přitlačila, ale Teplice hrozily z protiútoků. Po jednom nich se v 72. minutě blýskl gólman Koubek, který vytáhl Potočného přímý kop pod břevno.

Tlak Sparty se stupňoval a Pražané byli blízko vedoucí brance deset minut před koncem, ale Holzerovu střelu zlikvidoval pohotovým zákrokem teplický brankář Grigar. Ještě větší příležitost měl vzápětí Zahustel, který po Costově centru trefil v pádu tyč.

Teplice tak navázaly na vítězství z prvního kola nad Duklou, Sparta naopak potvrdila, že není úplně v pohodě. Ze čtyř dosavadních soutěžních zápasů v novém ročníku porazila pouze na úvod ligy Slovácko, zatímco se Steaou remizovala a prohrála.

Daniel Šmejkal
     (trenér Teplic): "V prvním poločase bylo vidět, že máme ze Sparty až příliš velký respekt. Sice jsme si vytvořili jednu stoprocentní příležitost, ale spíš jsme se stahovali dozadu a nechodili jsme se do soupeře, jak jsme chtěli. Po přestávce se hráči uklidnili a byli jsme aktivnější. A i když tam Sparta nějaké situace měla, tak my také. Když to vezmu na šance, tak je remíza zasloužená."

Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): "Chtěli jsme se zvednout herně, to se povedlo. Výsledkově už to nevyšlo, ale bod beru, protože tady se nebude lehce vyhrávat. Teplice zapracovaly na defenzivě a proti nám se soustředily, aby neprohrály. A to musíte být v maximální pohodě, abyste to překonali. My jsme odehráli kombinačně nejlepší zápas na podzim, ale chyběla nám finální přihrávka."

FK Teplice - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Jílek - Blažej, Urbanec.
    ŽK: Ljevakovič - Vácha.
    Diváci: 14 782.
    Hráči utkání: Potočný - Konaté.

FK Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Hora, Hrubý (82. Dressler), Ljevakovič, Vachoušek (78. Kodeš), Fillo - Potočný (88. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

AC Sparta Praha: Koubek - Kadlec, Mazuch, Costa - Konaté, Mareček, Vácha (75. Zahustel), Dočkal, Čermák (64. Holzer), Frýdek - Lafata (60. Juliš). Trenér: Ščasný.