13FK Pardubice2827:3828
    14FC Zlín2836:6024
    15SK Dynamo České Budějovice2830:5822
    16MFK Karviná2828:5121
    29. kolo, Základní část | středa 11/05/2016, 18:15 | Energon Arena | O2 TV Sport

• Bez karet

Návštěva: 4 386 diváků (48 % z kapacity 9 100)

Slavia rozhodla zápas během první půlhodiny, kdy se prosadili Tomáš Souček, Muris Mešanovič a Antonín Barák. Příbram už jen ve druhé půli snížila zásluhou Patrika Brandnera. Ztratila tak body ve dvanáctém ze třinácti jarních zápasů. Naopak Slavia posedmé za sebou bodovala.

Hosté ničili domácí svou produktivitou. Už ve 12. minutě napřáhl Souček a jeho střelu tečoval mimo dosah brankáře Hrušky stoper Tregler. Krátce na to předvedla Slavia hezkou kombinační akci, na jejímž konci byl Mešanovič, který tvrdou ranou vedení navýšil.

Domácí nutně potřebovali bodovat a rázem se ocitli ve svízelné situaci. Na hřišti to bylo vidět, těžko se prosazovali a gólman soupeře byl téměř bez práce. Naopak ve 29. minutě napřáhl z dálky Barák a trefil se přesně k tyči. Jako odchovanec Příbrami gól proti mateřskému klubu neslavil.

Domácí se probrali až po změně stran a Brandner po přihrávce střídajícího Moravce snížil. Slavia, v jejíž obraně chyběl zraněný stoper Deli, měla najednou více starostí, ale odolávala.

Příbram vysunula na hrot i stopera Zápotočného, který měl v 70. minutě velkou šanci, ale zblízka brankáře Berkovce nepropálil. Ten mu o pět minut později chytil i hlavičku. A když na míč v šanci nedosáhl Bednář, Slavia už si výhru bez problémů pohlídala. Navíc Keniovi v navýšení zabránila tyč.

1. FK Příbram - SK Slavia Praha 1:3 (0:3)

Branky: 53. Brandner - 13. Souček, 15. Mešanovič, 29. Barák.
    Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Caletka - Jech, Pechanec.
    ŽK: Bednář.
    SYNOT Hráči utkání: Roman Bednář - Antonín Barák.

Příbram: Hruška - Mudra (77. Dosoudil), Tregler, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Krameš (30. Brandner) - Štípek (46. Moravec), Pilík, Rezek - Bednář. Trenér: Pulpit.

Slavia: Berkovec - Mikula, Frydrych, Bílek, Bořil - Souček - Mihalík (84. Vukadinovič), Hušbauer, Barák (79. Piták), Zmrhal - Mešanovič (73. Kenia). Trenér: Uhrin ml.