>
    26. kolo, Základní část | sobota 23/04/2016, 17:00 | Stadion Střelnice

Bez karet

Návštěva: 2 031 diváků (36 % z kapacity 5 690)

Jablonec chtěl na domácím hřišti odčinit debakl 1:6 z předchozího kola na Dukle a od začátku měl proti Slovácku navrch. Už v sedmé minutě skončila Pernicova hlavička na tyči. V 16. minutě už se skóre změnilo, když Hübschman našel volného Tecla a ten prostřelil brankáře Heču. Domácí útočník mohl po půlhodině hry přidal další gól, ale tentokrát zaváhání brankáře Slovácka nepotrestal.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. V 50. minutě se po rohu dostal k míči Masopust a patičkou překonal Heču. Akci dva na jednoho poté nevyužili Mihálik s Teclem, ale Jablonec to mrzet nemuselo, protože v 66. minutě se k míči po Mihálikově ráně do tyče dostal Doležal a přidal třetí gól domácích.

Branky se nakonec dočkalo i Slovácko - v 88. minutě se o ni postaral střídající Došek. Nejlepší střelec hostů se prosadil den před svými 38. narozeninami.

Zdenko Frťala (trenér Jablonce): Jsem rád, že nám dnes vyšel vstup do utkání. Prvních patnáct až dvacet minut jsme donutili hostující obranu k chybám a vypracovali si několik brankových příležitostí. Za to jsme byli odměněni prvním gólem. Ve druhém poločase se nám povedlo brankově využít rohový kop. Za stavu 2:0 jsme začali hrát na brejky, trochu jsme se zatáhli a v některých situacích nechali soupeři hodně prostoru. Podařilo se nám ale zvýšit na 3:0. Hosté se příchodem Doška dostávali do nebezpečných situací a v závěru se mu podařilo vstřelit branku. Za přístup k dnešnímu zápasu patří hráčům velký dík. Pro nás je to povzbuzením před středečním pohárovým utkáním se Spartou a nyní se musíme zregenerovat.

Svatopluk Habanec (trenér Slovácka): Od začátku bylo jasné, že domácí musí hrát nátlakovou hru. V úvodu měli několik rohů během pěti minut, dobře nás napadali. Naše hra byla mdlá, přehrávali nás ve středu hřišti v rychlosti. My měli pár náznaků, ale přišla velká chyba ve středu hřiště, nezavření obrany a to nás stálo jednobrankové manko. Ve druhé půli jsme chtěli hru změnit, ale dostali jsme rychlý gól. Poté jsme sice měli šanci, mohli snížit, ale všechno rozhodla třetí branka. V závěru výsledek korigoval Libor Došek. I když podle výsledku vypadá zápas jednostranně, podle hry to tak nebylo. Nyní musíme porazit Zlín, pro nás je to zápas jara.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 3:1 (1:0)

Branka: 16. Tecl, 50. Masopust, 66. Doležal - 88. Došek.
    Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Nádvorník.