>
    23. kolo, Základní část | pátek 01/04/2016, 20:15 | Andrův stadión | ČT sport

Návštěva: 5 317 diváků (43 % z kapacity 12 474)

Na Andrově stadionu se zpočátku hrál
    fotbal pouze mezi šestnáctkami, v 29. minutě se ale Baník, podporovaný plným sektorem fanoušků, dočkal vedení. Holzer si narazil s Hrubým a sám před brankářem Buchtou nezaváhal.

Sigma ale za dvě minuty odpověděla. Gólman Ostravy Chmiel vyběhl, míč odvrátil jen k Ordošovi a ten jej brilantním technickým obloučkem z dálky poslal do opuštěné branky. Ve 39. minutě už Olomouc vedla. Ordoš vybojoval míč ve středu pole, jemnou přihrávkou poslal do šance Ševčíka a ten se mohl radovat z první ligové trefy v kariéře.

Baník mohl hned zkraje druhé půle srovnat, když Holzer po Radakovičově chybě pálil do tyče. V 62. minutě se už hosté prosadili. Do přihrávky od Hrubého vložil kopačku Ševčík, balon naprosto změnil směr a překvapivě zapadl k tyči.

Slezané ale udrželi remízu jen chvíli. V 67. minutě zůstal Radakovič za obranou hostů, vracející se Červenka ho stáhl k zemi a Plšek s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Za sedm minut domácí náskok pojistili. Výborně hrající Ordoš našel přesnou kolmicí Navrátila a ten podél Chmiela zvýšil.

Hosté se sesypali a dostali ještě dva góly. Mimořádně povedený večer korunoval Ordoš, který třetí asistencí posunul míč na Petra a ten v pádu překonal Chmiela. Ordoš pak mohl ke svému produktivnímu večeru přidat ještě další branku, jeho střelu však vyrazil ostravský gólman nad břevno.

Už v nastavení přidal po rohovém kopu hlavou šestou trefu Sigmy střídající Malec. Hanáci prožili nejproduktivnější večer v sezoně, až do dnešního zápasu totiž měli s pouhými 17 brankami nejhorší ofenzivu ligy.

Václav Jílek (trenér SK SIgma Olomouc): Baník vstoupil do zápasu lépe než my, pohyboval se, kombinoval. Po vyrovnávací brance jsme se nadechli, přidali jsme na agresivitě. Přežili jsme dva kritické momenty - vedení Baníku a pak jeho šťastné vyrovnání. Rychlý gól z penalty nás vrátil do hry na 3:2. Musím vyzdvihnout výkon Michala Ordoše. Byl vynikající, on měl velkou roli na tom, jak jsme hráli. Na Michalovi nyní stavíme hru. Pokud takto budeme hrát v dalších zápasech, můžeme být konkurenceschopní. Nyní jsme se v boji o záchranu nadechli, byli jsme pod vodou. Nyní nám dal vítězný zápas energii a tu musíme využít v dalších utkáních.

Vlastimil Petržela (trenér FC Baník Ostrava): Musím Olomouci pogratulovat k báječnému vítězství, snad jim to pomůže v boji o záchranu. Zápas jsme nezačali špatně, dali jsme gól po kombinaci. Pak přišla chyba našeho mladého brankáře, který se nám vrátil včera z reprezentačního srazu. Pak jsem mužstvo přestal poznávat. Hráli jsme nedůrazně, nechali jsme se prošlápnout v soubojích. Po vyrovnání jsme se zase dostali do hry, byť ta branka padla se štěstím, ale přišla penalta. Olomouc od té doby hrála výborně a naši kluci se sesypali.

SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava 6:2 (2:1)

Branky: 31. Ordoš, 39. Ševčík, 68. Plšek z pen., 75. Navrátil, 82. Petr, 90.+1 Malec - 29. Holzer, 61. vlastní Ševčík.
    Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Pochylý.
    ŽK: Šindelář - Sukup, Lásik, Červenka, Lučič.
    Diváci: 5317.
    SYNOT Hráči utkání: Michal Ordoš - Daniel Holzer.

Olomouc: Buchta - Hála, Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil (79. Houska), Plšek, Ordoš, Ševčík, Petr (83. Zahradníček) - Chorý (70. Malec). Trenér: Jílek.

Ostrava: Chmiel - Sukup, Kaša, Vraštil, Lučič - Mondek (72. J. Šašinka), Lásik (66. Mešaninov), Hrubý, Holzer, Granečný (46. Červenka) - De Azevedo. Trenér: Petržela.