<
>
    23. kolo, Základní část | sobota 02/04/2016, 20:15 | Doosan Aréna | ČT sport

Návštěva: 10 792 diváků (93 % z kapacity 11 597)

Plzeň do utkání nastoupila s vědomím, že Sparta prohrála na Slovácku, a od začátku si šla za výhrou. Tomu pomohla i brzká branka. Už po šesti minutách se domácí hnali do brejku, který sice nevyužili, ale zůstali na míči. Limberský pak našel Kovaříka, kterého se Jihlavě nepovedlo vystavit do ofsajdu, a domácí záložník se trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Jihlava favoritovi vzdorovala statečně a brzy mohl odpovědět Kryštůfek, který však po standardní situaci trefil hlavou jen břevno. Jinak měla více ze hry Plzeň a nejlepší ligový kanonýr Ďuriš ve velké šanci mířil jen těsně vedle. Svůj jubilejní 150. zápas v české lize tak gólem neoslavil.

Ve 35. minutě však byla Jihlava znovu blízko vyrovnání, když se za obranu dostal Hronek, ještě se snažil vylepšit pozici pro Bazala, toho však před prázdnou brankou zablokoval Matějů.

I po změně stran byla Plzeň aktivnější, ale nedařilo se jí vzdor Jihlavy utnout druhou brankou, protože většinu akcí stačili hosté zastavovat. A když se Petržela dostal do dobré palebné pozice, z voleje přestřelil.

V 65. minutě přišla pro Plzeň velká komplikace. Kanonýr Ďuriš si zřejmě vážně poranil kotník a musel být odnesen ze hřiště. Následně ho sanitka vezla do nemocnice. Jeho náhradník Holenda sice hned vzápětí skóroval, ale gól nemohl být pro ofsajd uznán.

O čtyři minuty později právě Holenda prodloužil přímý kop Kovaříka a Kolář hlavou definitivně rozhodl. Vstřelil tak svůj 70. ligový gól. Holendu pak ofsajd připravil o další trefu.

Plzeň pak mohla skóre navýšit z penalty po faulu na Kovaříka, jenže Kolář ani nadvakrát neuspěl, když ho vychytal brankář Hanuš i při opakovaném pokusu. Na výhře domácích to ale nic nezměnilo, Jihlava si ve druhé půli větší šanci nevytvořila. Plzeň tak v lize neinkasovala už 572 minut.

Viktoria Plzeň - Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)

Branky: 7. Kovařík, 72. Kolář.
    Rozhodčí: Jech - Urban, Kubr.
    ŽK: Baránek - Urdinov.
    Diváci: 10.792.
    SYNOT Hráči utkání: Jan Kovařík - Lukáš Vaculík.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hubník, Limberský - Hrošovský, Hořava - Petržela (79. Krmenčík), Kolář (90. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (66. Holenda). Trenér: Krejčí.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Tlustý, Urdinov (81. Mišůn) - Nerad (75. Jungr), Šulek - Bazal, Hronek, Vaculík (75. Kukol) - Voltr. Trenér: Hipp.