<
>
    22. kolo, Základní část | sobota 19/03/2016, 18:00 | Adidas Aréna | ČT sport

Návštěva: 2 107 diváků (42 % z kapacity 5 000)

První poločas měl dvě tváře. Zhruba do dvacáté minuty byli lepší domácí, pak ale převzal iniciativu Jablonec a měl i větší gólové možnosti. Tecl střílel z hranice malého vápna mimo a Greguš v závěru prvního poločasu napálil zblízka po rohovém kopu břevno.

Na začátku druhého poločasu poslal domácí trenér Jarolím na hřiště Baroše, který nejprve slabě vystřelil, ale k míči se dostal Kalabiška, jenže z kroku přestřelil prázdnou bránu. Zápas poté upadl do průměru a hrálo se bez výraznějších gólových příležitostí.

Boleslav se však postupně dostala do tlaku a čtyři minuty před koncem se dočkala. Po rohovém kopu prodloužil Takács centr k Přikrylovi, který ale trefil brankáře Bártu, stejně jako dorážející Kúdela. Domácí stoper se ale opět dostal k míči a tentokrát mířil přesně.

Kúdelu si tak připsal první gól v sezoně, navíc v jubilejním 200. utkání v kariéře. Mladé Boleslavi jeho zásah prodloužil sérii neporazitelnosti na čtyři zápasy, naopak osmý Jablonec už tři kola naplno nebodoval a prohrál třetí z posledních pěti zápasů.

Ohlasy trenérů

Karel Jarolím (trenér Mladé Boleslavi): Byl to těžký zápas, což jsem samozřejmě očekával. Jablonec se už na Spartě prezentoval velmi nepříjemnou hrou a potvrdil to i u nás. První poločas jsme přečkali, vlastními chybami jsme soupeře pustili do šancí. I když i my jsme tam některé momenty měly, které se daly řešit lépe. Ve druhé půli to z naší strany bylo lepší hlavně dozadu. Dopředu jsme hráli těžkopádně. Přesto měl Kalabiška stoprocentní šanci, kterou měl proměnit. Naštěstí nás to nemuselo mrzet, protože jsme v závěru rozhodli. Každé vítězství je pro nás cenné, zvláště takové, kdy se rozhodne až v závěru. V tomhle kole se utkávají soupeři z čela tabulky mezi sebou, ale my musíme koukat hlavně sami na sebe.

Zdenko Frťala (trenér Jablonce): Hlavně v prvním poločase jsme měli ve finální fází několik možností, které jsme měli lépe dotáhnout. Pak jsme si mohli odvézt nějaký bod. V koncovce jsme na to krutě doplatili. Opakovala se Sparta, znovu jsme neuhlídali rohový kop. Těžko se mluví, když jsme v koncovce inkasovali rozhodující gól. Čeká nás přestávka, připravíme se a věřím, že se zlepšíme. Respektujeme sílu soupeře, Boleslav je velmi silná, ale dnes jsme se jí dokázali vyrovnat, proto mě výsledek mrzí. Ale to jsou jen kdyby, prostě jsme závěr na hřišti nezvládli.

FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branky: 86. Kúdela.
    Rozhodčí: Orel - Hájek, Hock.
    ŽK: Rada - Greguš.
    Diváci: 2107.
    SYNOT Hráči utkání: Milan Baroš - Ján Greguš.

Mladá Boleslav: Šeda - Jánoš, Čmovš, Kúdela, Fleišman - Rada, Ščuk - Čermák, Magera (80. Takács), Kalabiška (70. Přikryl) - Chramosta (55. Baroš). Trenér: Jarolím.

Jablonec: Bárta - Karavajev, Pernica, Beneš, Hybš - Greguš, Kysela - Tecl (58. Wágner), Pospíšil, Trávník (88. Masopust) - Doležal. Trenér: Frťala.