<
>
    16. kolo, Základní část | pátek 04/12/2015, 20:15 | Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty | ČT sport

Návštěva: 3 047 diváků (38 % z kapacity 8 000)

Trenér Slovácka Habanec vyřešil rébus s nahrazením útočníka Doška návratem k variantě s rychlým středopolařem Divišem. Domácí začali útočně, získali územní převahu a právě s Divišem měli tepličtí zadáci velké problémy.

Často jej zastavovali jen za cenu faulů. V 19. minutě si Diviš naskočil na přesný centr z levé strany a hlavičkou pod břevno překonal brankáře Slavíka. Po půlhodině hry se Diviš po úniku z levé strany zpětnou kličkou uvolnil, jeho střela se ale odrazila jen od tyče. K tomu ještě dvakrát zahrozil z trestných kopů Valenta, jehož střely šly těsně vedle.

Teplice se dlouho k slibnějšímu zakončení nedostaly. Jejich akce většinou končily buď na nepřesné finální přihrávce, nebo na zadácích Slovácka. Až ve 34. minutě zatočil Dressler rohový kop přesně na Horu, jehož hlavička zapadla za záda překvapeného brankáře Heči.

Ve druhém poločase Slovácko zvýšilo tlak. V 55. minutě po Valentově centru teplický obránce Jablonský stáhl v pokutovém území Košúta a nařízenou penaltu Valenta proměnil. Rozhodčí Ardeleánu nechal pokutový kop opakovat, Valenta byl i podruhé neomylný.

Slovácko v útočné aktivitě nepolevilo a v 63. minutě Diviš z velkého úhlu přidal třetí branku. Teplice se ještě pokusily o zvrat, v 76. minutě střídající Kapolongo z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře Heču. Hned z protiútoku do otevřené obrany potvrdil definitivně vítězství Slovácka čtvrtým gólem Šumulikoski. Osm minut před koncem Hora korigoval výsledek.

V nervózním závěru uviděli po konfliktu v 87. minutě červenou kartu Šumulikoski a teplický Fillo.

Svatopluk Habanec (trenér 1.FC Slovácko): Dlouho jsme čekali na výhru, která byla zasloužená. Pět zápasů bez vítězství, to bylo smrtící. Dnes jsme šli více za úspěchem. Byli jsme lepší v agresivitě i střelbě. Chtěli jsme spoléhat na brejkové situace. Teplice mě překvapily, že nakopávaly míče. Jsem dnes spokojen, někteří hráči Diviš, Šumulikoski, Daníček podali nadstandardní výkon, na vítězství má podíl celý tým. Po zisku dvaceti bodů nás čeká klidnější zima. Ale musíme pojmenovat zlom, který vedl k neúspěchu.

David Vavruška (trenér FK Teplice): Slovácko vyhrálo zaslouženě, bylo lepší ve všech individuálních činnostech. V pohybu, v sebevědomí i herně. Z našeho pohledu není co hodnotit. Vsadili jsme na změnu v útoku, tah s Horou se vyplatil. Dostáváme však často naivní branky. Jsme rádi, že nyní bude přestávka. Situaci při penaltě jsem neviděl, nevěděl jsem, o co jde. Potyčka v závěru byla zbytečná.

1. FC Slovácko - FK Teplice 4:2 (1:1)

Branky: 19. a 62. Diviš, 57. Valenta z pen., 76. Šumulikoski - 34. a 82. Hora.
    Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Nádvorník.
    ŽK: Diviš, Šumulikoski, Heča - Lüftner, Jablonský, Fillo, Táborský.
     ČK: 87. Šumulikoski - 87. Fillo.
    Diváci: 3 047.
    SYNOT Hráči utkání: Jaroslav Diviš - Jakub Hora.

1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Civič - Šumulikoski - Hlúpik (84. Chvátal), Daníček, Valenta (90. Sadílek), Havlík - Diviš (89. Kone). Trenér: Habanec.

FK Teplice: Slavík - Vondrášek, Lüftner, D. Jablonský, Dressler - Breite (77. Táborský), Kodeš (46. Kapolongo), Ljevakovič, Vachoušek (84. Česlák), Fillo - Hora. Trenér: Vavruška.